20 січня – День вшанування захисників Донецького аеропорту

20 січня «з метою військово-патріотичного виховання, вшанування подвигу військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які обороняли Донецький аеропорт від російського агресора, та продовження кращих бойових традицій» в Україні відзначається День вшанування захисників Донецького аеропорту.

Довідка
День вшанування захисників Донецького аеропорту, також День пам'яті кіборгів – день вшанування пам'яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України. Відзначається щороку 20 січня згідно зі спільним Наказом Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України № 21/24 від 20.01.2022. 

З нагоди вшанування захисників Донецького аеропорту
наукова бібліотека презентує книжкову виставку
«Героїчна оборона Донецького аеропорту (2014-2015)»

Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України. Понад 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків, затято відстоюючи рідну землю. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «КІБОРГИ».

У різний час безпосередньо в аеропорту й на прилеглих об’єктах воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 93-ї та 72-ї окремих механізованих, 79-ї, 80-ї, 81-ї, 95-ї окремих аеромобільних бригад, 1-ї та 17-ї окремих танкових бригад і 57-ї окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1» й українські добровольці. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких – посмертно.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ І СЛАВА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ!

Наукова бібліотека
Хмельницького національного університету