16 вересня – День винахідника і раціоналізатора

Щороку у третю суботу вересня в Україні відзначають професійне свято – День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року.

Це свято об’єднує людей різних професій, проте всі вони обов’язково наділені рідкісним даром творчості, відчуттям нового, умінням розширити межі звичного, вийти за рамки стереотипів.

Українські винахідники зробили неабиякий внесок у розвиток науково-технічного прогресу. Серед винаходів українців: перший у світі гелікоптер; гасова лампа; ракетний двигун і перший супутник Землі; кінескоп; рентген; компакт-диск; електричний трамвай; поштовий індекс; безкровний аналіз крові; перша пересадка нирки та інші важливі винаходи і раціоналізаторські ідеї, які змінили наш світ на краще.

Працівники Хмельницького національного університету є активними учасниками інноваційної діяльності. Незважаючи на воєнний стан в Україні, протягом 2022-2023 року науковцями університету отримано 210 авторських прав та 16 патентів на корисну модель, а також подано 26 заявок на корисну модель та 2 заявки на промисловий зразок. Зазначимо, що два викладачі нашого університету – професор кафедри технології машинобудування Гордєєв Анатолій Іванович та старший викладач кафедри психології та педагогіки Янцаловський Олександр Йосифович – удостоєні почесного звання «Заслужений винахідник України».

Щиро зичимо працівникам і студентам нашого університету міцного здоров’я, незгасаючої енергії та натхнення, творчого мислення, нових ідей, впевненості у власних силах та здійснення всіх найамбітніших планів, мрій і задумів!

Відділ зв’язків з громадськістю