ЗУСТРІЧ ВИКЛАДАЧІВ ФАКУЛЬТЕТУ ІНЖЕНЕРНОЇ МЕХАНІКИ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ З РОБОТОДАВЦЕМ ВОЛОДИМИРОМ ІВАНОВИЧЕМ БАЦУЦОЮ (ПП “БАЦУЦА В. І.”, М.ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ)

30 березня в Хмельницькому національному університеті відбулася зустріч викладачів факультету інженерної механіки з роботодавцем В. І. Бацуцою.

В зв’язку з тим, що в цілому економіка сьогодні висуває високі вимоги до рівня і змісту професійної освіти зайнятих у ній працівників, головний акцент в освіті повинен бути зроблений на компетентність та уміннях майбутніх випускників, їх придатність до практичної роботи.

На жаль, система вищої освіти ще не здатна повною мірою відповідати запитам ринку праці ні за якістю освіти, ні в плані випуску саме тих працівників, які необхідні для його успішного функціонування.

Ступінь орієнтованості освітніх програм на ринок праці стає ключовим показником ефективності вищої освіти та якості підготовки. Професійна освіта повинна чутливо реагувати на запити ринку праці, орієнтуючись на зміну ситуації. Від фахівців, крім професійної компетентності, потрібні здатність до перенавчання, універсальність, гнучкість, вміння працювати в різних колективах, швидко освоювати нові технології.

Сучасний світ вимагає, щоб фахівці, яких готує університет, одночасно були конструкторами, технологами і організаторами виробництва. В зв’язку з цим необхідний прояв новаторства у методиках викладання та організації навчального процесу.

Роботодавець – зацікавлена сторона у визначенні цілей і результатів університетської підтримки. Сьогодні необхідно істотно підвищити внесок бізнесу, роботодавців у визначення завдань і змісту освіти. Необхідно змінювати стратегію університету щодо забезпечення випусників професійною компетентністю, що відповідає вимогам ринку праці. Основним вектором сьогоднішнього дня стає створення системи ефективної взаємодії університету з роботодавцями, спрямованої на встановлення довготривалого взаємовигідного партнерства.

Зв’язок зі споживачами та подальше працевлаштування випускників в Хмельницькому національному університеті мають свою регіональну специфіку. Під егідою нашого університету здійснюється формування регіонального освітнього кластера, що дозволяє закласти правову та фінансову основу вбудовування університету в інноваційну та технологічну інфраструктуру економіки регіону.

Специфікою нашого регіону, на жаль, є реальність завершення ери великих машибудівних підприємств. Для того, щоб вжити заходів в теперішніх умовах потрібна гнучкість, мобільність і швидка реакція на потреби ринку. Це можуть забезпечити тільки малі підприємства.

А саме тому на зустріч був запрошений приватний підприємець Володимир Іванович Бацуца (ПП “Бацуца В. І.”). За результатами традиційного для м. Хмельницького Подільського регіонального рейтингу популярності “Людина року” Володимир Іванович у 2014 році був визнаний переможцем у номінації “Благодійник”.

В. І. Бацуца тривалий час працював на заводі “Термопластавтомат”, був професійним фрезерувальником, нагороджений орденами та медалями. Активно займався громадською роботою, а коли настали складні часи у розбудові економіки країни, створив ефективне працююче виробництво з замкнутим циклом.

Володимир Іванович виступув з доповіддю, де розповів про приватне підприємство “Бацуца В. І.”, а саме чим воно займається, а також поділився досвідом своєї трудової діяльності і запропонував методи для підготовки спеціалістів вузької спеціалізації.

Наприкінці зустрічі факультет інженерної механіки Хмельницького національного університету домовився з Володимиром Івановичем про проходження практики на ПП “Бацуца В. І.”.

За інформацією відділу зв’язків з громадськістю ХНУ