ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ З ОЧІЛЬНИКАМИ УМВС УКРАЇНИ В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

27 квітня в Хмельницькому національному університеті відбулася зустріч студентів та викладачів з начальником УМВС України в Хмельницькій області полковником міліції Семенишиним Миколою Олександровичем та тимчасово виконуючим обов’язки начальника Хмельницького міського відділу УМВС України в Хмельницькій області полковником міліції Онісьєвим Валерієм Анатолійовичем.

Із вступним словом виступив ректор Хмельницького національного університету Скиба Микола Єгорович, закликаючи студентів до відкритої бесіди з представниками міліції, а також подякував гостям за те, що відвідали наш навчальний заклад.

До слова був запрошений полковник міліції Семенишин Микола Олександрович. Як зауважив М.О.Семенишин, основною метою цієї зустрічі є створення формувань з охорони громадського порядку, до яких потрібно залучати студентську молодь. Членами формувань можуть бути громадяни України, які досягли 18-річного віку, виявили бажання брати участь у зміцненні правопорядку та здатні за своїми діловими, моральними якостями і станом здоров’я виконувати на добровільних засадах взяті на себе зобов’язання. Не можуть бути членами зазначених формувань особи, які порушують громадський порядок, особи, судимість з яких не знята, або не погашена у встановленому законом порядку, та раніше засуджені за умисні злочини, хворі на хронічний алкоголізм і наркоманію, визнані в судовому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними, та інші особи у випадках, передбаченими законами України.

Полковник міліції розказав про основні форми співпраці між студентами та правоохороннними органами, а саме: спільне патрулювання, використання знань у відповідних технологіях та проведення спільних тренінгових навчань.

Що входить до формувань?

– надання допомоги органам внутрішніх справ у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобіганні адміністративним проступкам і злочинам;

– інформування органів та підрозділів внутрішніх справ про вчиненні злочини, або ті, що готуються, а також про місця концентрації злочинних угрупувань;

– сприяння органам внутрішніх справ у виявленні і розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, підприємств, установ, організацій, громадян від злочинних посягань; участь у створенні умов для безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх;

– надання невідкладної допомоги особам, які потерпіли від нещасних випадків чи правопорушень;

– участь у рятуванні людей і майна, підтриманні громадського порядку у разі стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.

Також Микола Олександрович наголосив, що ті студенти, які виявлять бажання стати учасниками формувань з охорони громадського порядку будуть мати можливість пройти військову, медичну та правову підготовку.

Микола Олександрович провів відкритий діалог, де кожний бажаючий в залі міг задати питання, яке його цікавить і отримати відповідь на нього.

“Якщо вам притаманна особиста гідність, висока громадська позиція, самовідданість, відповідальність, небайдужість до життя рідного міста та країни, приєднуйтесь до числа учасників формувань”, – закликав Микола Олександрович.

Відділ міжнародних зв’язків та зв’язків з громадськістю ХНУ