«Я вірю і певний, що Україна,
як держава, буде!..», Симон Петлюра 1926
Під такою назвою відбулось, вже четверте в цьому семестрі, засідання клубу «Ми –українці» до відзначення Дня Збройних Сил України.
І хоча закінчуються аудиторні заняття, а попереду підсумковий контроль, все ж важлива дата і тема, яку обрали студенти, змусила зібратись не лише постійних членів клубу, а й запрошених вперше. Локацію засідання теж обрали нову – м’який куточок на восьмому поверсі наукової бібліотеки університету.
Відкрила засідання президентка клубу «Ми – Українці» – Вікторія Ольхова, студентка групи МВ-21.
На початку засідання актив клубу підготував і провів вікторину щодо життєвого шляху Симона Петлюри, яка дозволяє навчатися та змагатися в ігровій формі з використанням інтерактивної платформи Kahoot.
Професор Юрій Земський розпочинає свою розмову про полтавчанина Симона Петлюру з дитинства та освіти майбутнього патріота, Голови Директорії, Головного Отамана військ і флоту УНР…і до його фізичного знищення 25 травня 1926-го біля 14-ї години у Парижі від кулі більшовицького агента Самуїла Шварцбарта. Поховали Головного Отамана 30 травня на паризькому цвинтарі Монпарнас.
Буремні роки національно-визвольного руку українців у 1917-1921 роках перегукуються з трагічними подіями російсько-української війни!
А мета і завдання більшовиків 1917 року про знищення української держави і українців не змінились у московитів до сьогодні…
Напередодні засідання клубу був оголошений конкурс на логотип клубу. Тож, за балами учасників клубу та журі, переможцем став Володимир Мацуца, студент групи МВ-21
Однакову кількість балів від учасників клубу набрала одногрупниця Еліза Тарасова і стала другою.
Найцікавіше, що одна з авторів, Діана Коротюк, студентка групи ДІМ-24, власноруч створила авторський логотип і отримала також вітання.
За чаєм усі відверто спілкувались та анонімно відповіли на опитувальник про майбутні теми, форми, локації проведення засідань клубу, що візьмем до уваги у наступному семестрі та… на канікулах!
Координатор клубу,
голова Ради ветеранів Людмила Байдич