Під час вивчення дисципліни «Фізична і колоїдна хімія» для студентів групи ХТІ-21-1, спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» (лектор Алла Ганзюк), проведено заняття професіоналом-практиком Ганною Покришко.
Ганна Покришко має багаторічний досвід роботи на галузевих підприємствах Хмельниччини, тривалий час працювала викладачем кафедри хімії та хімічної інженерії, підготувала не одне покоління висококваліфікованих фахівців в галузі технічної електрохімії, які працюють на відповідних підприємствах в Україні, а також є власниками бізнесу. На сьогодні Ганна Покришко продовжує роботу на одному із галузевих підприємств Хмельниччини.
Лекційне заняття з «Фізичної та колоїдної хімії» розпочали з базових законів Фарадея та рівняння Нернста. Описали найбільш розповсюджене цинкове покриття, вивчали катодні і анодні покриття. Під час лекції особливу увагу звернули на важливість гальванотехніки для захисту від корозії, надання функціональних властивостей виробам, а саме твердості, здатності до паю, намагнічування, декоративних властивостей. Ганна Покришко охарактеризувала умови, при яких можна отримати надзвичайно тонкі покриття. Студенти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» розглянули, які благородні метали використовують для отримання покриттів, з’ясували, чому золото не окислюється, на відміну від срібла.
Далі перейшли до набуття практичних навичок. Ганна Андріївна презентувала зразки виробів, виготовлені методом гальванопластики. Студенти групи ХТІ-21-1 спочатку підготували форму з бутил-стирольного каучуку та отримали виріб шляхом глибокого окиснення (оксидована мідь), а також зразок «під старовину», поверхневим окисненням.
Під час лабораторного заняття детально зупинились на отриманні друкованих плат, особливостях використання багатошарових друкованих плат. Розглянули друковані плати, отримані методом позолотіння.
Дякуємо Ганні Покришко за високий професіоналізм, багаторічну співпрацю, доступність пояснення складного матеріалу для студентів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія».
Дякуємо ЗСУ, що маємо можливість навчатися! Україні – бути!
Кафедра хімії та хімічної інженерії