Упродовж квітня – липня 2018 року делегація викладачів Хмельницького національного університету у складі доцентів кафедри іноземних мов О.О. Пасічник, Л.Л. Петльованої, К.В. Рудніцької, І.В. Сніцар та доцента кафедри вищої математики та комп’ютерних застосувань Н.М. Самарук проходили закордонне стажування у м. Люблін (Польща).
Метою підвищення кваліфікації була інтеграція українських викладачів до європейського освітнього простору, ознайомлення з особливостями організації навчально-виховного процесу у закладах вищої освіти країн ЄС у рамках проекту «Інноваційні освітні технології». Стажування відбувалося у Вищій школі Економіки та інновацій (WSEI − Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji). Відповідно до програми стажування учасники ознайомилися з особливостями професійної підготовки сучасного фахівця, вивчили досвід роботи цього закладу, специфіку наукової та методичної роботи, ознайомились із технічним забезпечення університету.
В рамках програми стажування викладачі відвідали також Університет Суспільно-Природничих Наук ім. Вінцента Поля (WSSP – Wyższa Szkoła Społeczno – Przyrodnicza im. Wincenta Pola), де зустрілися з керівництвом університету: канцлером паном Генриком Стефанеком, помічником ректора з питань східноєвропейського партнерства – паном Денисом Мірошніковим, які розповіли про структуру та засади навчально-виховного процесу університету.
Протягом періоду стажування делегація нашого університету побувала у Люблінському науково-технологічному парку (Lubelski Park Naukowo Technologiczny S.A.), діяльність якого зорієнтована на практичне втілення наукових проектів університетів у бізнес-сфері. Викладачі ознайомились із концепцією роботи парку, яка передбачає об’єднання наукових співтовариств, розвиток наукових технологій та співпрацю між науковими підрозділами, університетами і науково-дослідними інститутами як Польщі, так і інших країн Європи.
Також учасники стажування отримали можливість відвідати Університет Марії Кюрі-Склодовської (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej). Тут вони ознайомились із організацією навчальної діяльності гуманітарного факультету та факультету математики, інформатики та фізики.
Результатом стажування стало комплексне вивчення ефективних практик, актуальних питань освіти та науки, відповідних нормативно-правових документів, оцінки вітчизняного та зарубіжного досвіду організації діяльності вищих навчальних закладів.
Цінним було спілкування з колегами, обмін досвідом та налагодження тісних ділових контактів з метою реалізації подальших спільних проектів.
Після завершення стажування його учасники отримали сертифікати про проходження міжнародного стажування.
Н.М. Самарук,
доцент кафедри вищої математики та
комп’ютерних застосувань,
О.О. Пасічник,
доцент кафедри іноземних мов