Захист педагогічної практики студентів кафедри ТМ ТПН

У період з 27 грудня по 10 січня 2017 року студенти спеціальності «Середня освіта. Трудове навчання та технології» групи ТО-15-1 кафедри теорії та методики трудового та професійного навчання Хмельницького національного університету проходили педагогічну практику в Хмельницькому обласному центрі науково – технічної творчості і учнівської молоді.

Метою практики було: підготовка майбутніх вчителів трудового навчання та технологій до організації і ведення гурткової роботи у закладах середньої та позашкільної освіти; навчання, виховання, розвиток та соціалізація особистості у вільний час у позашкільних навчальних закладах та інших соціальних інституціях; ознайомлення дітей із видами українського народного рукоділля; розкриття творчого потенціалу особистості кожної дитини, формування у неї переконання про необхідність вивчення та збереження народних ремесел; виховання у дітей та підлітків наполегливості, терпіння, естетичних смаків, художньої культури, прищеплення патріотичних почуттів для забезпечення ефективності здобуття дітьми позашкільної освіти.

Керівник педагогічної практики – к. пед. н., доц., завідувач кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання Андрощук Ігор Петрович.

Знайомство з Хмельницьким обласним центром науково – технічної творчості учнівської молоді. Зустріч з директором цього закладу Гончаруком Григорієм Макаровичем

Під час проходження практики студенти мали змогу розвинути у собі такі професійно-важливі якості, які вкрай необхідні сучасному вчителю, а саме: точність, акуратність, вимогливість до себе, винахідливість, працьовитість. Упродовж усього періоду практики студенти з великою відповідальністю виконували поставленні перед ними завдання.

Гурток “Оригамі” в Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва. Виготовлення “Чаклунського гаманця”. Студенти гр.ТО – 15 – 1 Макогончук Інна Ігорівна та Смучок Юрій Васильович

Студентка гр. ТО -15 – 1 Крижанівська Яна Болеславівна допомагає дітям робити гілочки для дерева у техніці «Петелька»

Проведення перших пробних гурткових занять для учнів студентами 3 курсу групи ТО-15-1 Ковалем Андрієм Віталійовичем, Заєць Світланою Володимирівною та Крижанівською Яною Болеславівною

Виготовлення учнями “Райдужних пупсів” зі шкарпеток. Сосніцька Соломія Олександрівна та Радзінська Валерія Ігорівна завжди готові прийти на допомогу вихованцям

По завершенню практики відбувся відкритий захист, на якому студенти успішно презентували та захистили свої звіти, а також поділились набутим досвідом. Комісія по захисту практики відзначила що, студенти виконали усі поставлені перед ними завдання на високому рівні, виокремивши, при цьому, творчість, працелюбство та нетрадиційні підходи до вирішення педагогічних ситуацій самих практикантів.

Зав. каф. ТМ ТПН, к.пед.н., доц. Андрощук І. П.
та к. т. н, ст. викладач Селезньова А. В.