З ДНЕМ НАРОДЖЕНННЯ АЛЬМА-МАТЕР СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ ДО 53-РІЧНИЦІ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

13 жовтня в Хмельницькому національному університеті відбувся театралізований концерт присвячений святкуванню 53-річниці Хмельницького національного університету та Дню захисника України.

Ось уже 53 роки на теренах Хмельницької області Хмельницький національний університет здійснює освітню, навчальну, наукову, методичну та виховну роботу.

За час свого існування він пройшов шлях від загальнотехнічного факультету Українського поліграфічного інституту до Хмельницького національного університету, який має найвищий рівень акредитації – IV, та все необхідне для підготовки фахівців високої кваліфікації: розвинену інфраструктуру, досвідчений професорсько-викладацький склад, прекрасну бібліотеку, потужну комп’ютерну базу, багаторічний досвід освітньої та наукової діяльності. Підготовку фахівців здійснюють 7 факультетів, на яких навчається майже 10 тисяч студентів.

Відкриття концерту розпочалося з вокальної композиції «Гімну Хмельницького національного університету», яку виконували керівник народного театру пісні “Сузір’я”, заслужений артист України – Степан Васильович Тимчишак та артисти творчих колективів Центру культури ХНУ.

Ведучий свята – заслужений артист України Микола Довгальов – згадав випускників університету минулих років, воїнів-героїв, які загинули, боронячи вітчизну. Хвилиною мовчання усі присутні віддали шану «Небесній сотні», полеглим воїнам, які відстоювали нашу землю, та померлим у протистояннях українцям.

З вітальним словом виступив ректор Хмельницького національного університету, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, член-кореспондент НАПН України Микола Єгорович Скиба: “Шановні колеги! Шановні студенти! Я хотів би вас привітати з Днем народження нашого університету, Днем українського козацтва та Днем святої Покрови Пресвятої Богородиці. Наш університет займає 39 місце в рейтингу «ТОП – 200» та 10 місце у рейтингу прозорості. В університеті працює більше ніж 80 докторів наук, професорів та 470 кандидатів наук, доцентів. Сьогодні ми маємо єднатися, тому що разом ми – сила. Від щирого серця бажаю вам успішного навчання, професійного працевлаштування. Також хочеться побажати всім миру, доброго здоров’я, невичерпного джерела енергії, нових творчих здобутків, реалізації поставлених цілей. Завжди залишайтеся патріотами нашої держави та рідного університету! Нехай процвітає наш університет! Слава Україні!”

На свято також завітали почесні гості – випускники нашого університету: виконуючий обов’язки заступника начальника управління Міністерства Внутрішніх справ України у Хмельницькій області полковник міліції Гонтар Володимир Семенович та учасник Київського майдану Микола Кулик. Після привітального слова Володимир Семенович вручив ректору ХНУ Миколі Єгоровичу подяку, а нашим студентам почесні грамоти за активну участь у відборі до нової патрульної поліції.

На честь Дня університету ректор видав святковий наказ про нагородження кращих працівників ХНУ почесними грамотами. Також заслуговує на увагу нагородження ректорськими грамотами групи студентів кафедри технології машинобудування під керівництвом старшого викладача Баннова Геннадія Михайловича, які у другій половині вересня під час сходження на гору Говерлу в екстремальних умовах врятували сім’ю з Одеси.

Далі усіх присутніх радували виступи артистів народного театру «Сузір’я» та народного аматорського ансамблю танцю «Юність Поділля». Під час виступів на екрані демонструвалися, захоплюючи дух, відеоролики «Запорозька Січ», «Козаки на конях», «Чуєш, ти чекай мене», «Жінки-воїни», а також фільми: «Ой у лузі червона калина – Січові стрільці», «Реквієм по небесній сотні», «Подільські волонтери».

Після концерту біля актової зали можна було переглянути виставку творчих робіт студентів та викладачів кафедри теорії та методики трудового та професійного навчання та виставку живописних робіт з фонду Хмельницького обласного художнього музею під назвою «В Єдності – сила народу! Боже, наш Єдність подай!».

В рамках проведення Дня університету усі бажаючі мали змогу поспілкуватися з студентом нашого університету, учасником Київського майдану Миколою Куликом, який представив університету свою власну фото-виставку з подій, які відбувалися на майдані взимку 2014 року.

Тож ще раз вітаємо нашу альма-матер з Днем народження!

Відділ зв’язків з громадськістю
Хмельницького національного університету