11–13 червня 2015 року свої випускні роботи успішно захистили 11 магістрантів і 16 спеціалістів – майбутніх фахівців у галузі української філології.
Власне захист розпочався Гімном України, який виконала третьокурсниця Лімбах Вікторія, а разом із нею – і всі присутні. Це вже стало традицією, адже до цього зобов’язує і майбутня професія, і високий рівень патріотизму, властивий нашим студентам. Заслуговує на схвалення і той факт, що усі: і викладачі, і випускники – були одягнені у вишиванки.
Співає Лімбах Вікторія
Про патріотичні та гуманістичні почуття у своїх виступах говорили і декан гуманітарно-педагогічного факультету Л. Л. Станіславова, і голова ДЕК В. В. Денисюк – доцент кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, з яким наш ВНЗ здавна підтримує дружні стосунки.
Щирі побажання випускникам від Л. Л. Станіславової
Випускників вітає В. В. Денисюк
Про порядок захисту й оцінювання випускних робіт присутнім ще раз нагадав завідувач кафедри української філології М. М. Торчинський.
Останні настанови перед захистом від М. М. Торчинського
До складу Державної екзаменаційної комісії також входили І. В. Приймак, Н. М. Торчинська і А. М. Янчишин (секретар).
Активну участь у засіданні ДЕК брали і наукові керівники – викладачі кафедр української та слов’янської філології.
Процедура захисту була узвичаєною: представлення до захисту роботи, виступ випускника (усі презентували свої роботи за допомогою мультимедійних засобів), відповіді його на запитання, ознайомлення з рецензіями, характеристика роботи науковим керівником і прикінцеве слово магістранта чи спеціаліста.
Зрозуміло, що випускники хвилювалися, хоча підстав для цього практично не було. Усі своєчасно здали випускні роботи і супровідні документи, які були ретельно перевірені науковим керівником, рецензентами, завідувачем кафедри і головою ДЕК.
Двічі випускники на засіданні кафедри звітували про підготовку своїх робіт. 14 і 15 травня був проведений попередній захист магістерських і дипломних робіт. Усі випускники апробували результати своїх досліджень шляхом опублікування статей у збірниках наукових праць та виступів на науково-практичних конференціях.
З метою унеможливлення корупційних дій на кафедрі впроваджена чітка система оцінювання випускних робіт. Перші два бали виставляє науковий керівник, орієнтуючись на актуальність теми, мету і завдання дослідження та рівень їх реалізації, оформлення роботи й інші атрибути. Оцінка перевіряється завідувачем кафедри і лише тоді виставляється у відомість.
Ще по 0,5 бала виставляється зовнішнім і внутрішнім рецензентами, головою ДЕК, а також викладачами, присутніми на попередньому захисті.
Останній бал випускник отримує на засіданні ДЕК, причому кожен член комісії виставляє свою оцінку, з якої виводять середню.
Як зазначив Голова ДЕК, наша система підготовки, захисту й оцінювання випускних робіт дуже дієва, що підтверджують і результати їх захисту.
Уперше більш ніж половина магістрантів отримає дипломи з відзнакою. Це Булейко Анастасія, Дуплій Ганна, Кутей Леся, Лиса Яна, Молодоженя Оксана і Полігас Вікторія.
Булейко Анастасія
Дуплій Ганна
Кутей Леся
Лиса Яна
Молодоженя Оксана
Полігас Вікторія
Крім того, Лиса Я. і Молодоженя О. отримали рекомендацію на навчання в аспірантурі, яка вже чотири роки функціонує в університеті зі спеціальності 10.02.01 – українська мова.
Високий рівень знань українських філологів засвідчує і факт здобуття ними за останні п’ять років більш ніж 25 призових місць на міжнародних, всеукраїнських та регіональних конкурсах і олімпіадах. От і цього навчального року Дуплій Г. і Кутей Л. посіли треті місця на заключному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.
Дещо скромніші результати у випускників-спеціалістів, однак і вони мають 100-відсоткову успішність, а якість знань – на рівні 88 %. Саме захисти їхніх представників – Нижник Олени і Носко Катерини – ДЕК визнала найкращими.
Нижник Олена
Носко Катерина
Після оголошення оцінок – сльози радості, слова подяки науковим керівникам, фотографії на згадку і зі своєю роботою, і з одногрупниками.
Тепер залишається чекати офіційного вручення дипломів, а потім вирушати у світ широкий шукати місце, де можна застосовувати отримані в Хмельницькому національному університеті знання, уміння і навички. Щиро бажаємо успіхів нашим випускникам і чекаємо, що їм на зміну прийде гідне поповнення.
Торчинський М. М.,
доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри української філології