26 травня під егідою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради відбувся семінар для вчителів польської мови під назвою «Педагогічний діалог спільноти вчителів польської мови». Участь як спікер взяла кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Неля Подлевська із темою «Траєкторія професійного розвитку педагога».
Неля Подлевська зосередила увагу на професійному розвитку педагога, основними шляхами якого визначила: професійне навчання, розвиток кар’єри, самоосвіту педагога. Крізь призму цих складників і побудувала свою доповідь.
Було окреслено питання про освітньо-професійні програми кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету, матеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення, на основі якого здійснюється навчання здобувачів освіти – майбутніх полоністів (філологів і педагогів), використання новітніх методик навчання у вивченні польської мови, позанавчальну діяльність здобувачів освіти (олімпіади, конкурси), через яку набувають професійних компетентностей майбутні педагогічні працівники. Розповіла про модель зростання професійної майстерності педагога, показала можливості професійного росту на прикладі викладачів кафедри слов’янської філології, розвиткові їхньої кар’єри, зосередивши на самоосвіті педагога, зокрема на умовах використання неформальної та інформальної освіти викладача як складника підвищення кваліфікації тощо.
Хочемо зазначити, що Неля Подлевська на кафедрі слов’янської філології уже багато років для філологів, педагогів викладає дисципліни методичного спрямування та які пов’язані із напрямом міжкультурної комунікації: «Методика викладання філологічних дисциплін», «Методика навчання української мови», «Методика навчання іноземної мови», «Міжкультурна комунікація у перекладознавчому аспекті», «Культура спілкування та етикет перекладача» тощо, проходить стажування у закордонних та українських наукових установах, підвищує кваліфікацію на міжнародних, всеукраїнських та університетських курсах, має наукові публікації із зазначеної тематики семінару, а отже, має й власні напрацювання, з якими охоче ділиться не лише зі студентами, а й на курсах педмайстерності із викладачами ХНУ, під час мовнокомунікатвиного практикуму із охочими підвищувати кваліфікацію державними службовцями, а також приємно, що цього разу поділилася досвідом з усіма охочими вчителями польської мови Вінницької територіальної громади.
Детальніша інформація про семінар: https://ksf.khmnu.edu.ua/nelya-podlevska-spiker-seminaru-dlya-spilnoty-vchyteliv-polskoyi-movy-czprpp-vmr/
18 травня у рамках співпраці Хмельницького національного університету та Центру професійного розвитку педагогічних працівників Хмельницької міської ради кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології, декан гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету Людмила Станіславова провела для педагогічних працівників м. Хмельницького та усіх зацікавлених тематикою вебінар за темою «Персональний блог як електронне портфоліо педагога».
Слухачі вебінару отримали покорокові інструкції щодо створення електронного портфоліо педагога на платформі Blogger, рекомендації щодо наповнення такого портфоліо.
Тема вебінару важлива для педагогів, оскільки в сучасних умовах потрібно впевнено рухатися вперед «в ногу із сучасними інформаційними технологіями», відповідно і презентацію себе як педагога потрібно також уміти створювати, знати, які складники в неї мають увійти, як правильно їх відобразити, розуміти, що подати як головне, а що другорядне, як уміло вести блог вчителя ті ін.
Хочемо зазначити, що Людмила Станіславова на кафедрі слов’янської філології уже багато років для філологів викладає дисципліни: «Інформаційні технології в сучасному освітньому просторі», «Комп’ютерна лінгводидактика», проходить стажування у закордонних та українських наукових установах, підвищує кваліфікацію на міжнародних, всеукраїнських та університетських курсах, має наукові публікації із зазначеної тематики вебінару, а отже, має й власні напрацювання, з якими охоче ділиться не лише зі студентами, а й на курсах педмайстерності із викладачами ХНУ, а також приємно, що цього разу поділилася досвідом з усіма охочими педагогічними працівниками Хмельницької територіальної громади.
Детальніша інформація про вебінар: https://ksf.khmnu.edu.ua/lyudmyla-stanislavova-spiker-vebinaru-u-ramkah-roboty-shkoly-czyfrovoyi-kompetentnosti-pedagogiv-czprpp-hmr/
Тож хочемо подякувати Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради, зокрема консультантові Аллі Лановенко, та Центру професійного розвитку педагогічних працівників Хмельницької міської ради, зокрема консультантові Ірині Бігус, за співпрацю. Сподіваємося на продовження спільної діяльності задля обміну педагогічним досвідом та підвищення кваліфікації усіх охочих.
Раніше ми уже повідомляли про квітневі вебінари для учителів ЦПРПП ХМР доцентів кафедри слов’янської філології Інни Горячок та Людмили Станіславової, які відбувалися у рамках співпраці ХНУ та ЦПРПП ХМР: https://khmnu.edu.ua/vebinary-doczentiv-kafedry-slovyanskoyi-filologiyi-hnu-dlya-pedagogichnyh-praczivnykiv-hmelnyczkoyi-terytorialnoyi-gromady/
Водночас зазначаємо, що діяльність викладачів кафедри із підвищення кваліфікації педагогічних працівників Хмельницької області (та і з усієї України) триває через Центр післядипломної освіти Хмельницького національного університету. Так, систематично проводиться підвищення кваліфікації державних службовців на тему «Українська мова у професійній комунікації державних службовців: мовнокомунікативний практикум» (спікери – кандидат педагогічних наук Неля Подлевська та старший викладач Людмила Терещенко). За 2 роки проведення курсів за означеною темою підвищили кваліфікацію понад 600 держслужбовців з різних куточків України.
Незабаром (із 5 червня) розпочинаються курси підвищення кваліфікації для усіх охочих зареєстрованих педагогічних працівників на теми: «Розроблення та наповнення електронного портфоліо вчителя» (спікер – кандидат філологічних наук Людмила Станіславова) та «Платформи CANVA і WORLDWALL у навчанні польської мови» (спікер – кандидат педагогічних наук Оксана Ранюк). Зареєструвалося на підвищення кваліфікації немало зацікавлених тематикою педагогічних працівників, однак реєстрація ще не завершена, тож усі охочі можуть доєднатися.
Інформація кафедри слов’янської філології