Викладачі кафедри філософії, політології та права взяли участь у міжнародній конференції, яка відбулася в м.Лодзь (Польща)

Викладачі кафедри філософії, політології та права Н.К. Петрук, О.А. Заславська, Я.В. Ювсечко, О.А. Посвістак відвідали Лодзький університет (Польща), де взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Східна Європа в ХХI столітті. Польща – Україна: партнерство регіонів», що відбулася 21-23 жовтня 2014 року.

Тематика конференції є актуальною не тільки у науковому дискурсі, але й у практичному вимірі, задля поглиблення процесів економічного і соціального розвитку Європи. Колектив кафедри переконаний у перспективності подальшої роботи у цьому напрямку та має намір продовжити та інтенсифікувати співпрацю між ХНУ та польськими університетами, зокрема за програмами ТEMPUS, ЕRAZMUS MUNDUS тощо. Проректор Лодзького університету професор Софія Високінська підкреслила, що співпраця з Україною є вкрай важливою, а зміцнення демократичних процесів в Україні неодмінно призведе до зміцнення демократичних процесів у Східній Європі.

Конференція була насиченою та продуктивною. Доповіді учасників було логічно структуровано та імплементовано в межах трьох блоків: історико-культурологічного, політологічного й економічного. Особливо цінними виявились дискусії щодо місця і ролі України в сучасній архітектурі Східної Європи, обговорення внутрішніх та зовнішніх факторів, що є визначальними у процесі інтеграції нашої держави з європейським співтовариством. Бурхливу полеміку викликала сучасна політична ситуація в Україні. Питання безпеки, транснаціонального співробітництва, збереження традицій історичної пам’яті, проблеми самовизначення, пошуку та збереження національної ідентичності – ці та інші питання на три дні перетворились в джерело пошуку наукових знань та стали поштовхом до подальших наукових звершень. Жваві дискусії вкотре підтвердили необхідність обміну думками і набутим досвідом практичної роботи у науковому середовищі.