Викладачі ХНУ пройшли курси підвищення кваліфікації за програмою «Педагогічна майстерність»

На базі Хмельницького національного університету в період з 3 по 7 лютого 2020 року відбулися аудиторні заняття курсів підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників за програмою «Педагогічна майстерність», організовані Центром післядипломної освіти. Метою даного заходу є ознайомлення з новими організаційними та освітніми особливостями навчального процесу. Викладачі університету мали змогу прослухати цікаві лекції, взяти участь у корисних майстер-класах та семінарах.

Із організаційною частиною курсів підвищення кваліфікації ознайомила начальниця Центру післядипломної освіти Тетяна Францівна Косянчук, зауваживши, що у програмі курсів передбачено аудиторні заняття та самостійна робота. Після завершення викладачі отримають відповідний сертифікат.

Про інноваційні педагогічні технології в освітньому процесі, основні поняття та класифікації розповіла завідувач відділу забезпечення якості вищої освіти, професорка Ганна Володимирівна Красильникова, звернувши увагу слухачів на інструментарій освіти XX століття. Про гуманістичну спрямованість та її складові виступила доцентка кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Ірина Василівна Андрощук, зупинившись детальніше на професійній компетентності, педагогічних здібностях та педагогічній техніці.

Завідувач кафедри психології та педагогіки, професор Євген Михайлович Потапчук провів семінар з використання психологічних прийомів налагодження конструктивної атмосфери під час інтерактивних занять зі студентами, виділивши прийоми, які допомагають зберегти увагу слухачів та основні стратегії їхньої поведінки.

Про психологічне підґрунтя трансформації освіти на засадах партнерської взаємодії розповіла професорка кафедри психології та педагогіки Таїсія Василівна Комар, зупинившись детальніше на питаннях оновлення освіти та трансформації особистості.

Завідувач кафедри слов’янської філології, доцентка Неля Володимирівна Подлевська провела лекцію на тему «Культура спілкування викладача як складник його професіограми». Відзначивши необхідність людського спілкування, вона розповіла про функції та види спілкування, культуру мови та культуру мовлення, а також ознайомила слухачів із основними змінами в українському правописі.

Про академічне письмо розповіла завідувач інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки Хмельницького національного університету Оксана Миколаївна Бичко, продемонструвавши варіанти й особливості пошуку наукової інформації та правила оформлення пошукових запитів.

Доцент кафедри психології та педагогіки Роман Павлович Попелюшко ознайомив із специфікою роботи зі студентами з особливими освітніми потребами, відзначивши важливу роль колективу кафедри й кураторів.

Доцентка кафедри психології та педагогіки Наталія Анатоліївна Сургунд провела діагностику та семінар-практикум з профілактики професійного вигорання педагогічних працівників. Вона проінформувала про явище емоційного вигорання, стадії стресу, а також про стратегії профілактики симптомів емоційного вигорання.

ІТ-супровід освітнього процесу було темою семінару деканеси гуманітарно-педагогічного факультету, доцентки Людмили Леонідівни Станіславової. Вона ознайомила присутніх із різноманітними сучасними сервісами для демонстрації та симуляції, зокрема для створення інтерактивних вправ, текстових опитувань, інфографіки. Значну увагу Людмила Леонідівна приділила питанням осучаснення самостійної роботи студентів з використанням ІТ-технологій.

Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ

10.02.2020