Уже вкотре 9 листопада, у День української писемності й мови, аудиторії вишів, шкіл, офіси різних організацій, збирають у тісному колі тих, хто живе українською мовою, плекає її, пишається нею. Мова об’єднує нас у єдину спільноту – український народ.
Це вісімнадцятий рік поспіль на теренах України звучить радіодиктант, учасники якого не тільки перевіряють себе на грамотність, а ще й на уважність до мови, один до одного, до традицій, які творяться на наших очах.
От і в Хмельницькому національному університеті зібралися разом усі, кого покликало цьогорічне офіційне гасло диктанту: #пишеморазом: студенти, викладачі, співробітники.
Хочеться зауважити, що цьогоріч охочих долучитися до написання диктанту саме РАЗОМ, водночас зі всіма друзями, колегами, було як ніколи багато.
Однією аудиторією таки не обмежилися. Студенти спеціальностей Філологія (українська мова і література), Філологія (слов’янські мови і літератури(переклад включно), перша – польська мова, Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська мова;) Середня освіта (українська мова і література), Середня освіта (англійська мова і література) зібралися в аудиторії 4-432 заздалегідь. Разом зі студентами в різних аудиторіях диктант писали й вільні від занять викладачі кафедри слов’янської філології Н. В. Подлевська, Н. М. Торчинська, Л. В. Терещенко, кафедри української філології І. В. Приймак, І. Б. Царалунга.
Налаштовано радіоприймач на хвилю українського радіо, зайняті всі місця за партами, за викладацьким столом, і навіть за кафедрою. З колонок об 11:30 традиційно звучить голос Олександра Авраменка – доцента Київського університету ім. Б. Грінченка. Він читає назву диктанту – «Крила України».
Увага аудиторії сконцентрована на інтонації, бо саме від неї залежить успіх у пунктуаційній грамотності. Потроху напруга після написаних перших рядків змінюється на звичну роботу: пишемо уважно, грамотно, розмірено, аби не відставати від усієї України.
Написані диктанти кожен охочий може надіслати 9-10 листопада на адресу українського радіо. Хто знає, можливо, до числа переможців долучиться і хтось із ХНУ?
Текст диктанту «Крила України» налаштовує на роздуми про силу мрії, про людей, які захопили світ своїми талантами й непересічністю. І от, як своєрідна настанова, звучить останнє речення тексту: «Головне – усім нам робити свою справу з любов’ю, відчувати політ, і тоді обов’язково мрія здійсниться!»
То ж, як писали ми в диктанті, нехай усіх нас єднає талановита, творча, окрилена мріями земля, котра «упродовж сторіч… від Сяну й до самого Дону кожного обдаровує творчими крилами».
P.S: Загадка-підказка автора тексту диктанту звучала в ранковій студії каналу «1+1». Хто чув, той зрозумів, яке слово повторюється в тексті тричі і кожного разу має різне написання:«мрія», «Мрія», мрія.
Старший викладач кафедри
слов’янської філології
Л. В. Терещенко