Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національний студентський союз» (ВМГО «НСС») спільно зі Студентською радою Хмельницького національного університету 14-16 листопада 2014 року провели Всеукраїнський круглий стіл «Реалії впровадження Закону України «Про вищу освіту»: студентський погляд».

Метою даного заходу стало обговорення актуальних проблем студентського самоврядування, напрацювання майбутньої стратегії розвитку ОСС на підставі нового Закону Україну «Про вищу освіту», обмін досвідом та розвиток співробітництва між органами студентського самоврядування ВНЗ України.

У роботі круглого столу, який відбувся на базі Хмельницького національного університету, взяли участь більш ніж 80 студентських лідерів нашої країни із 17-ти областей та делегація із Технологічно-природничого університету (Польща, м. Бидгощ).

Під час офіційного відкриття із щирими вітальними словами виступили: ректор Хмельницького національного університету д. т. н., професор Микола Скиба та Голова наглядової ради ВМГО «Національний студентський союз» Анатолій Ігнатович.

Одразу після відкриття відбулась урочиста презентація ВМГО «Національний студентський союз» (доповідач – Президент ВМГО «НСС» Микола Бучко); діяльності Студентського самоврядування Технологічно-природничого університету ( доповідач – голова самоврядування Себастіан Камінські) та Студентського самоврядування Хмельницького національного університету (доповідач – голова Організаційного комітету круглого столу Анастасія Козак).

Закінчилось урочисте відкриття підписанням угоди про співпрацю між студентським самоврядуванням Хмельницького національного університету та Технологічно-природничого університету (Польща, м. Бидгош).

Задля більшої ефективності Круглий стіл проходив у 2 етапи: обговорення Закону України «Про вищу освіту» в цілому та окремо ст. 40 «Студентське самоврядування» . Усі плідні дводенні напрацювання зібрано у проекті резолюції.

Щоб привітати все українське студентство з Міжнародним днем студента, члени ВМГО «Національний студентський союз» влаштували патріотичний флеш-моб «Україна нас єднає».

«У мене неабияку радість викликає думка про те, що саме Національний студентський союз вже протягом стількох років об’єднує молодь України! Що він дійсно стоїть на захисті інтересів студентства та робить свій безціненний внесок у розвиток молоді у всіх аспектах!» – зазначила наостанок завідувач навчально-виховним відділом ХНУ Людмила Байдич.

Віримо, що результати плідної співпраці студентських лідерів допоможуть якісно покращити рівень освіти в Україні та підвищити ефективність функціонування органів студентського самоврядування та молодіжних громадських організацій, оскільки саме активність молоді є одним із важливих елементів розвитку демократичного суспільства.

Алла Коханська,
відділ міжнародних зв’язків