Волонтерство студентів-полоністів Хмельницького національного університету

Волонтерство – добровільна суспільно корисна діяльність, яка може здійснюватися як окремими людьми, так і організаціями. Закон України «Про волонтерську діяльність» визначає її як добровільну неприбуткову соціально спрямовану діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги (безоплатних робіт та послуг). Згідно з цим законом, волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності і ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності та неприбутковості. Вона не включає діяльність, що здійснюється на основі сімейних, дружніх чи сусідських відносин.

До волонтерської діяльності кафедра слов’янської філології звикла, оскільки студенти, навчаючись на бакалавраті чи магістратурі постійно брали участь як волонтери в організації олімпіад, конкурсів, конференцій, семінарів тощо.

Однак із самого початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію нашої країни українці масово доєдналися до волонтерської діяльності, яка у різних видах виявляється як допомога ЗСУ, переселенцям, біженцям тощо. Наші здобувачі освіти та викладачі кафедри також активно доєдналися до цього процесу.

У своїх дописах на сайті кафедри слов’янської філології ми декілька разів уже повідомляли про здійснення волонтерської діяльності нашими студентами та викладачами, зокрема:

Про волонтерську допомогу студентів-полоністів ХНУ та усіх охочих допомагати ЗСУ нещодавно (11 серпня) на польському телебаченні TVP3 RZESZÓW у передачі AKTUALNOŚCI показано репортаж:

Повномасштабна війна поставила багатьох людей у скрутні життєві ситуації. Окрім допомоги держави, сотні тисяч людей приєдналися до волонтерського руху: допомагають у гуманітарних штабах, плетуть сітки, закуповують амуніцію тощо. Волонтерство є однією з форм благодійності і однією з підвалин громадянського суспільства. Найрізноманітніші види волонтерства, зокрема у наших здобувачів освіти – майбутніх філологів-полоністів, формують і навички міжкультурного спілкування, і вміння здійснювати перекладацьку діяльність, і здатність до адаптації та дій в новій ситуації. Волонтером може стати кожен, хто прагне зробити внесок у перемогу України. Головне – бути корисним іншим людям, виявляти гуманність, добро, доброзичливість тощо – найкращі позитивні риси, притаманні Людині! Віримо – разом переможемо! Слава Україні!

Інформація кафедри слов’янської філології