Волонтерська співпраця майбутніх соціальних працівників з Хмельницьким міським комітетом Червоного Хреста

Студенти кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки спільно з Хмельницьким міським комітетом Червоного хреста провели акцію зі збору коштів для встановлення «Вікна життя» у місті Хмельницькому!

Вікно життя – це спеціальний пункт, де матері можуть анонімно залишити новонароджену дитину. Вперше в Україні цей проект був реалізований у Львові.

Започаткований у світі Папою Римським Іваном Павлом ІІ, проект був підтриманий у Польщі, і, можливо, нарешті з’явиться і у нашому місті.

Цей проект зробить добру справу для кожної дитинки, яку мама не захоче забрати додому. Саме завдяки цій ініціативі новонароджені зможуть в теплі дочекатися допомоги, а репортажів про жахливе відношення батьків до покинутих немовлят стане принаймні трошки менше. Замість того, щоб покинути дитину напризволяще, як це часто роблять горе-матері, тепер жінка може непоміченою покласти немовля у вікно лікарні.

Згідно законодавства України, матір, залишаючи дитя у «Вікні», не несуть кримінальної відповідальності, бо вона дала можливість дитині вижити. Натомість, за залишення у небезпеці просто на вулиці покарання — до 3 років обмеження волі. Якщо це спричинило тяжкі наслідки або навіть смерть дитини, то вже до 8 років позбавлення волі.

А сама система роботи цього вікна є досить простою: людина, яка не бажає чи не може утримувати новонароджене немовля, без «сторонніх очей», може підійти до «Вікна життя», яке розташовується з правого боку перинатального центру (є вказівники) і залишити у віконечку дитинку. Відразу ж, у самій лікарні, спрацює сигнал, який і повідомить, що треба рятувати життя маленької людини.

Вікно життя прагнуть відкрити на базі Хмельницького будинку дитини «Берізка» і наші студенти активно виступають за цю ініціативу.

доцент кафедри соціальної роботи
і соціальної педагогіки