8 квітня 2021 р. у дистанційному режимі через ZOOM відбулася науково-практична конференція ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Технології легкої промисловості». Конкурс проводився на базі Київського національного університету технологій та дизайну, засновником конкурсу є Міністерство освіти і науки України.
Всього у конкурсі приймали участь 24 наукові роботи з 7 закладів вищої освіти України, серед яких Київський національний університет технологій та дизайну, Херсонський національний технічний університет, Львівський торговельно-економічний університет, Київський національний торговельно-економічний університет, Мукачівський державний університет.
Конкурс проводився у два етапи: на першому – проведено рецензування наукових робіт експертами галузі, на другому етапі робота доповідалась і захищалась її авторами.
На підставі рецензій та оцінки наукових доповідей учасників науково-практичної конференції Галузева конкурсна комісія вирішила визнати переможцями Конкурсу та нагородити дипломом другого ступеня студентів кафедри технології та конструювання швейних виробів (ТКШВ) Хмельницького національного університету Думанську Любаву та Трач Аллу, авторів роботи під шифром «Напульсник», їх наукового керівника к.т.н., доцента кафедри ТКШВ Олену Лущевську та консультанта роботи координатора навчально-наукової лабораторії медико-психологічних досліджень. ст. викладача кафедри психології та педагогіки Олександра Янцаловського.
Ідея роботи переможців полягає у створенні мультифункціонального виробу, що поєднує у собі декілька функцій, а саме захист зап’ястя та передпліччя руки від травмування та втомлюваності при довготривалих навантаженнях, при цьому напульсник є стильним аксесуаром та здійснює позитивний вплив на стан організму людини.
Зокрема використання такого напульсника сприяє покращенню мозкового кровооббігу, зменшує втому, дратівливість, запаморочення, тошноту, покращуючи таким чином самопочуття людини, а відповідно і якість її життя. Авторами запропоновано технології екологічного виробництва напульсника, а саме його виготовлення із залишків від розкроювання одягу, що зазвичай непотрібні виробникам. Це не лише робить його виробництво екологічним, а і суттєво зменшує вартість такого напульсника.
Тож вітаємо переможців та бажаємо успіху і натхнення у подальшій роботі!!!
К.т.н., доцент каф. ТКШВ Олена Лущевська
12.04.2021