Вітаємо доцента кафедри іноземних мов Бідасюк Наталію Василівну

Вітаємо доцента кафедри іноземних мов Бідасюк Наталію Василівну з перемогою на ХІ Київській міжнародній книжковій виставці. Її працю «Портрет Доріана Грея» Оскара Вайльда: посібник для читання і перекладу» (Київ : Знання, 2015. – 111 с.) визнано кращою книгою в номінації «Навчальна література» на міжнародній книжковій виставці, що проходила в Києві 21-24 травня, 2015.

Бідасюк Н.В. розробила посібник, що входить до комплекту з трьох книг для розвитку навичок читання: неадаптований твір англійською мовою, його український переклад та посібник із вправами. Посібник містить систему завдань для поетапного цілеспрямованого розвитку навичок читання англійською мовою та контрольних тестів з пройденого матеріалу. Нумерація сторінок в англійському та українському варіантах є паралельною, що полегшує пошук у тексті. Алгоритм роботи з посібником передбачає:

1) читання оригіналу англійською мовою;

2) у разі нерозуміння фрагментів тексту або для перевірки адекватного розуміння — читання цих частин (або усього твору) у перекладі;

3) виконання завдань із посібника для опрацювання лексичного, граматичного і стилістичного матеріалу, вправ на порівняльний аналіз оригіналу та перекладу;

4) закріплення матеріалу шляхом перечитування тексту оригіналу, виконання усних і письмових завдань комунікативного спрямування, різноманітних творчих завдань.

Такий підхід до роботи з текстом забезпечить якнайповніше розуміння англомовного твору, сприятиме поповненню лексичного запасу словами і фразами з уже готовими перекладацькими еквівалентами, допоможе уникнути проблем в організації самостійної роботи над творами.

Вітаємо Наталію Василівну з перемогою і бажаємо нових професійних досягнень!

Матеріал підготувала кафедра іноземних мов ХНУ