Урочиста посвята першокурсників в студенти ХНУ

31 серпня 2015 року відбулась урочиста посвята у студенти Хмельницького національного університету. Це хвилюючий і незабутній день для усіх – день прийняття у дружню родину ХНУ 1129 першокурсників!

Безумовно, вступ до Хмельницького національного університету – це велике свято, але сьогодні наша країна переживає дуже нелегкі часи: ми знаходимось у стані неоголошеної війни. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять загиблим – Небесній сотні, полеглим воїнам, які відстоювали нашу землю, та померлим у протистояннях українцям.

Після цього студенти ХНУ внесли державний прапор України та прапор Хмельницького національного університету, підняття яких відбувалось під супровід Гімну України та Гімну Хмельницького національного університету.

Привітав новоспечених студентів, відправляючи в нелегку, але таку цікаву дорогу до знань, до опанування майбутньої професії ректор університету, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Микола Єгорович Скиба. У цей урочистий день ректор ХНУ звернувся насамперед до першокурсників: «Ви приєднуєтесь до десятитисячного колективу студентів нашого університету. Я хочу вам сказати, що ви зробили правильний вибір, адже Хмельницький національний університет – це один з кращих університетів на Поділлі та Україні. Я вас вітаю в нашому університеті і бажаю вам творчих успіхів та здобутків. Нехай вам щастить в навчанні та в житті!»

Із напутніми словами до першокурсників звернулись і високоповажні гості: голова Хмельницької обласної державної адміністрації Михайло Васильович Загородний; перший заступник голови Хмельницької обласної ради Віктор Романович Адамський; виконуючий обов’язки Хмельницького міського голови, секретар Хмельницької міської ради Костянтин Іванович Чернилевський.

За давньою традицією, яка існує в нашому славному Виші, студенти першого курсу отримали ключ, що відкриває двері до «Країни знань», та символічний студентський квиток.

Випускник нашого університету, голова студентської ради факультету інженерної механіки в роки навчання, а зараз механік цеху Волочиського машинобудівного заводу «Мотор Січ» Валентин Шевчук привітав першокурсників та вручив їм універсальний збірник – символічну шпаргалку.

Мудрі наставники – представники трьох поколінь професорсько-викладацького складу Хмельницького національного університету – ветеран університету, професор, завідувач кафедри економіки та підприємництва Олівер Олексійович Орлов; професор університету, завідувач кафедри міжнародної інформації та країнознавства Ігор Євгенович Журба та наймолодший професор університету, професор кафедри менеджменту Євгеній Миколайович Рудніченко передали студентам символічний «Вогонь знань».

Ще одним підтвердженням того, що з сьогоднішнього дня першокурсники, вчорашні школярі та абітурієнти, стали студентами Хмельницького національного університету було проголошення клятви студента.

Та не навчанням єдиним живе сучасний студент: свої пісенні, танцювальні та спортивні досягнення продемонстрували присутнім учасники творчих колективів Центру культури та естетичного виховання студентів та кращі спортсмени нашого університету.

Урочистості завершились врученням першокурсникам головного документу студента – залікової книжки.

Тож у добру путь, шановні першокурсники! Нехай роки навчання в нашому університеті наповнять ваше життя новим змістом, розширять коло друзів та дадуть міцні знання, що стане запорукою вашого майбутнього професійного успіху!

Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ