Урочиста посвята першокурсників у студенти ХНУ – 2024

1 вересня біля третього навчального корпусу відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти Хмельницького національного університету. Наша університетська родина стала ще більшою – це нове покоління майбутніх економістів, дизайнерів, філологів, юристів, екологів, менеджерів, фахівців IT-галузі, реабілітологів та ін. Із урахуванням безпекових вимог програму урочистостей поділили на три потоки.

Гімном України, хвилиною мовчання та покладанням квітів до Пам’ятного знаку «Героям Слава!» присутні вшанували пам’ять захисників України – військових, наших студентів, випускників, співробітників та мирних жителів – усіх, хто віддав своє життя за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України у боротьбі з російським агресором.

За традицією першим привітав першокурсників ректор університету Сергій Матюх. У вітальному слові він наголосив на безпечних і належних умовах для усіх учасників освітнього процесу, наявність 8 укриттів місткістю більше 4 000 осіб. Сергій Анатолійович побажав молоді стати конкурентними фахівцями, які в майбутньому будуть відбудовувати і формувати вільну, незалежну і соборну Україну. Подякував Збройним Силам України за можливість навчати та навчатись.

За давньою традицією університету, на знак приєднання до університетської родини, ректор Сергій Матюх та представниця першокурсників Софія Савіцька запалили символічний «Вогонь знань».

На церемонію посвяти студентів завітали шановані гості: Олександр Пунда – директор Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації та Микола Ваврищук – заступник Хмельницького міського голови, які привітали першокурсників із початком нового відповідального етапу життя.

На знак входження у велику та згуртовану університетську родину прозвучав гімн Хмельницького національного університету.

Зі щирими словами вітань звернулися декани факультетів та завідувачі відділів: Віталій Карпенко, Неля Подлевська, Олег Поліщук, Тетяна Говорущенко, Юрій Мудрик, Євгеній РудніченкоЄвген Павлюк, Тетяна Іванішена,Олена Петяк, давши першокурсникам свої дружні поради для досягнення успіху.

Голова Студентської ради Марія Матковська, заступник голови Студентської ради Дар’я Лебідь та голова студентської ради факультету інформаційних технологій Валерія Швейко приєдналися до привітань і закликали першокурсників теж активно долучатись до студентського самоврядування університету, волонтерити, бути відкритими та сміливими до нових можливостей і викликів.

Запалював та передавав свій драйвовий настрій усім присутнім студентський рок-гурт «Stаinless» разом із музичними вітаннями від народного театру-пісні «Сузір’я» (солістки – Вікторія Шара та Вероніка Солтик). Незабутні та захоплюючі хореографічні номери для усіх присутніх підготував народний ансамбль танцю «Юність Поділля». Ведучі заходу: Юрій Цимбалістий – аспірант кафедри менеджменту та адміністрування і артистка театру-студії «Парадиз» Вікторія Орешнюк.

Молодь вже в новому статусі студентів познайомилась зі своїми деканами, завідувачами кафедр і науково-педагогічним колективом, які їм вручили головний документ студента – індивідуальний навчальний план студента.

Також здобувачі вищої освіти дізналися про можливості для реалізації своїх талантів та активного проведення дозвілля. Це і творчі колективи Центру культури та естетичного виховання студентів, і різноманітні спортивні секції, студентське самоврядування, Студентський літературний театр “Глорія”Студентська туристична агенція «Подільські мандри» та ін.

Дорогі наші першокурсники, Хмельницький національний університет щиро вітає вас у нашій великій та дружній родині.  Ми покладаємо на вас велику надію. У вас має бути мета, внутрішній стрижень, воля до перемоги і бажання йти вперед. Наш кваліфікований професорсько-викладацький склад допоможе вам реалізувати свій потенціал. Вірте в себе! Наполегливо здобувайте знання, адже вам творити сьогодення та майбутнє нашої країни. Бажаємо вам натхнення та невичерпної енергії, позитивних вражень і успішної реалізації в майбутній професії.

Слава Україні!

Слава нашим Захисникам!

Перемоги і миру нашій країні!

Відділ зв’язків з громадськістю