Із 26 вересня по 3 жовтня у м. Нетанія (Ізраїль) проходила україно-ізраїльська ХІV Міжнародна наукова конференція «Сучасні досягнення в науці та освіті». Конференція була організована Хмельницьким національним університетом, Хмельницькою обласною організацією Спілки наукових та інженерних об’єднань України спільно з Ізраїльською незалежною академією розвитку науки при підтримці посольства України в Ізраїлі.
Мета конференції полягала в обміні досвідом і досягненнями у галузі науки і техніки, сучасних технологій, у тому числі освітніх, між науковцями, освітянами та промисловцями України та Ізраїлю.
На урочистому відкритті конференції з вітальним словом до присутніх звернулись: Надзвичайний і Повноважний Посол України в державі Ізраїль Геннадій Надоленко, заступник мера м. Нетанія Ольга Лур’є та секретар оргкомітету Андрій Горошко.
На пленарному засіданні були презентовані цікаві та змістовні доповіді. Зокрема доповідь від ізраїльської компанії «Global Israeli Initiative», яка спеціалізується на співпраці та інтеграції. Компанія призначена для створення сильної і інноваційної міжнародної екосистеми, яка підтримує і просуває міжнародні відносини та співробітництво між Ізраїлем й світовими компаніями, інвесторами, урядами, інноваційними компаніями та освітніми структурами. Презентація стосувалася останніх здобутків співробітництва України та Ізраїлю. Велику цікавість викликала доповідь «Фрактальність і Всесвіт» президента Ізраїльської незалежної академії розвитку науки д-ра фізики Лева Прейгермана.
На конференції були присутні високопоставлені посадовці та поважні гості: радник з економічних питань посла України в державі Ізраїль Тараненко Микола Сергійович; Михаель Каспі (консул держави Ізраїль в Україні з 1994 по 1997 р.), представник Israeli Knowledge & Innovation; голова української діаспори у місті Нетанії.
Такі заходи дають змогу учасникам з України набути навиків впровадження своєї наукової діяльності у бізнес, пропонують зустрічі з потенційними інвесторами, розширюють можливості для укладання міжнародних договорів та започаткування стартапів.
Подальша робота конференції здійснювалась у секціях:
•Секція медичних проблем;
• Секція проблем міцності і матеріалознавства;
• Секція проблем нанотехнологій;
• Секція проблем освіти;
• Секція інформаційних технологій;
• Секція проблем прикладної математики та моделювання;
• Секція економічних і правових проблем;
• Секція проблем будівництва.
А. В. Горошко, професор кафедри фізики і електротехніки ХНУ
23.10.2019