Участь студенток Хмельницького національного університету у літній школі JASSY в Ясському університеті імені Александру Йоана Кузи

З 8 по 19 липня 2024 року студентки Хмельницького національного університету взяли участь у літній школі JASSY (a Journey through life and hArd sciences, economicS, Social sciences and the tourism industrY), яку організував Ясський університет імені Александру Йоана Кузи (м. Ясси, Румунія).

У школі взяли участь 74 студенти з 15 країн: Алжиру, Бельгії, Китаю, Данії, Німеччини, Ірану, Італії, Кореї, Нідерландів, Молдови, Румунії, Туреччини, України, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.

Наш університет представляли студентки факультету міжнародних відносин та права: Софія Драгомерецька, студентка групи МЕВ-23-1 спеціальності «Міжнародні економічні відносини», Ольга Цибух, студентка групи СОА-22 спеціальності «Середня освіта. Англійська мова і зарубіжна література», та Єлизавета Квік, студентка групи МЕВ-22-1 спеціальності «Міжнародні економічні відносини».

Відкриття школи відбулося у понеділок, 8 липня 2024 року, за участю проректора з міжнародних зв’язків та професорів Ясського університету імені Александру Йоана Кузи.

74 учасники мали можливість взяти участь в одному з чотирьох міждисциплінарних модулів або в двох модулях економічного напряму, які також були запропоновані цього року:

– Вирішальна роль наук про життя у пошуку рішень для добробуту людини та екологічної стійкості.

– Природничі науки: міждисциплінарний тур.

– Східноєвропейські перспективи культури, історії та інтеграції.

– Туризм на східному кордоні ЄС: міждисциплінарний тренінг для гідів.

– Стратегічне управління людськими ресурсами.

– Управління фінансами та ризиками.

Ольга Цибух та Єлизавета Квік обрали модуль «Туризм на східному кордоні ЄС». Дівчата взяли участь у комплексних заходах, які включали лекції, семінари, практичні заняття, дебати та екскурсії з гідом. Теми охоплювали різні аспекти туризму, зокрема збереження культурної та природної спадщини, інтеграцію нових технологій, туристичну картографію, роль клімату, міське середовище та сталий розвиток туризму. Також розглядалися методи просування туристичних дестинацій, використання мови жестів, комунікативні навички та мистецтво розповіді.

Софія Драгомерецька обрала модуль «Фінанси та управління ризиками». Вона отримала загальне розуміння практичних і теоретичних аспектів фінансових рішень фірм та їх застосування у розробці бізнес-стратегії.

Програма літньої школи була доповнена різноманітними соціокультурними заходами: пішохідними екскурсіями центром міста та ботанічним садом, екскурсіями на історичному трамваї, катанням на байдарках та дебатами на тему актуальних викликів у Східній Європі.

Наш університет щиро вдячний Ясському університету імені Александру Йоана Кузи за плідну співпрацю. Завдяки вашій гостинності та високому рівню організації літньої школи JASSY, наші студентки отримали унікальний досвід, який сприятиме їхньому професійному та особистісному розвитку.