Участь студентів-філологів ХНУ у ІV Регіональній студентській науково-практичній конференції у Вінниці

3 квітня 2015 року у стінах Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського проходила щорічна конференція, присвячена подільській регіональній лексикології. Студентам Хмельницького національного університету разом із представниками Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини пощастило бути учасниками цього дійства.

Під час реєстрації учасників ми познайомилися з енергійною, цікавою, життєрадісною особистістю – Гороф’янюк Інною Валентинівною, кандидатом філологічних наук, старшим викладачем кафедри української мови у Вінницькому університеті. За її ініціативою студентів запросили відвідати музей М. Коцюбинського, розташований у приміщенні університету. Музей поділяється на декілька секторів: історія України, творчість М. Коцюбинського, мистецтво і рукоділля, прогрес науки і техніки, історія спорту в університеті. Роздивляючись усі експонати, картини, зразки мистецтва відомих особистостей України, студенти фотографувалисяй обговорювали побачене.

Відкрили конференцію своїми виступами Наталія Михайлівна Павликівська (завідувач кафедри), Інна Яківна Завальнюк, Інна Валентинівна Гороф’янюк.

Потім із доповідями виступали переможці всеукраїнських і регіональних конкурсів із мови. Заслухавши доповідачів, усі учасники пішли на каву, щоб перепочити перед власними виступами.

Підкріпившись кексами з родзинками і кавою, ми вирушили підкоряти відомих і майбутніх мовознавців. Для роботи конференції було створено кілька секцій, де обговорювався онімний ландшафт Поділля, лінгвістичне портретування говірок Поділля, аналіз текстів письменників-подолян тощо. Кожний із наших студентів-філологів (а це Бобровнікова Світлана, Балицька Ірина, Ковальчук Альона, Пасіщук Анна, Трасковська Тетяна, Головко Ірина)після вдалого виступу й участі у наукових дискусіях подякували за гостинний прийом керівникам конференції, пообіцявши взяти участь наступного року. Зібравши всі свої речі, через відсутність часу, ми залишили гостинний Вінницький університет.

«Незважаючи на лиху погоду, довгу нічну дорогу, я досить задоволена, емоції переповнюють. Багато цікавих людей, перспективних молодих студентів, відомих науковців зібралися в одному місті, аби заслухати один одного… , – розповідає студентка групи ФУМ – 12 – 1 Ковальчук Альона. – Знайомство з колективом кафедри української мови у Вінницькому університеті принесло мені багато приємних і корисних хвилин». «Такі привітні люди…Гостинно зустріли, ознайомили нас з історією університету… Я дійсно недаремно приїхала в інше місто…», – продовжує Балицька Ірина.

На вулиці падав мокрий сніг, вітер збивав гілки з дерев. Але все ж таки ми встигли побачити Вінницю, зокрема міський парк, ЦУМ, торгові центри, центральну алею.

Приїхали додому змерзлі, але безмежно радісні і щасливі. Дякуємо за цікаву подорож до країни знань!

Бобровнікова Світлана,
студентка групи ФУМ–12–1