Участь Катерини Скиби у другій міжнародній зустрічі команди проєкту Erasmus+ INSPIRE «Інноваційна підтримка для сприяння підприємництва біженців у туризмі»

Проректор з НПР Хмельницького національного університету Катерина Скиба нещодавно взяла участь у другій зустрічі команди проєкту INSPIRE, що відбулася в місті Ізмір (Туреччина). Проєкт INSPIRE реалізується під керівництвом Технологічного університету Шеннона в Ірландії та фінансується в рамках програми Erasmus+. Проєкт триватиме з листопада 2023 року до листопада 2025 року. Він спрямований на надання інноваційної підтримки для розвитку підприємництва серед біженців у сфері туризму з особливим акцентом на тих, хто постраждав від війни в Україні.

Проєкт INSPIRE сприяє швидшій інтеграції біженців у суспільство, надає їм доступ до вищої освіти за допомогою низки інноваційних ресурсів і систем підтримки:

• визначення прикладів передового досвіду: висвітлення успішних стратегій та подолання бар’єрів, з якими стикаються підприємці-біженці у сфері туризму;
  • збір даних: комплексні первинні та вторинні дослідження, проведені в Ірландії, Бельгії, Хорватії, Туреччині та Україні з метою збору цінної інформації;
  • створення освітніх та допоміжних інструментів: розробка цифрових відзнак, мобільного додатку та посібника з найкращими практиками для підприємців, які працюють у сфері туризму з біженцями;
  • банк даних з функцією пошуку: ресурс з переліком освітніх, фінансових та бізнес-підтримок, доступних для підприємців-біженців.

Зустріч в Ізмірі була організована на базі університету Докуз Ейлюль. Команда проєкту проаналізувала досягнутий прогрес і обговорила результати досліджень та інтерв’ю, проведених партнерами з різних країн. Під час дискусій наголосили на великому різноманітті проблем, з якими стикаються біженці в різних регіонах, та підкреслили необхідність колективних зусиль для підтримки їхніх підприємницьких ініціатив.

Катерина Скиба представила оновлену інформацію про хід реалізації проєкту INSPIRE у Хмельницькому національному університеті. Проректор поінформувала партнерів про чинне законодавство та статус внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також про стан туристичного підприємництва в країні. Її презентація включала всебічний огляд викликів та можливостей в українському контексті, що зробило цінний внесок у досягнення загальних цілей проєкту.

Катерина Скиба висловила подяку за співпрацю та наполегливу роботу команді проєкту, відзначила особливий внесок таких партнерів, як університет прикладних наук Hogeschool PXL, університет Докуз Ейлюль, Університет прикладних наук у Рієці та мережі Businet. Проректор підкреслила, що активні дискусії та збір даних в рамках проєкту здійснюють надзвичайно цінний внесок у підтримку українських ВПО та інших біженців.

Участь Катерини Скиби у цьому заході підкреслює прагнення Хмельницького національного університету підтримувати громади біженців та сприяти розвитку підприємництва через освіту та інноваційні проєкти. Проєкт INSPIRE є прикладом спільних міжнародних зусиль, спрямованих на вирішення актуальних соціальних проблем, надання практичних рішень і ресурсів для покращення життя біженців та їх інтеграції у вищу освіту й туристичну індустрію.

Інформація відділу міжнародних зв’язків