![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2-86-1024x768.jpg)
Проректор з НПР Хмельницького національного університету Катерина Скиба нещодавно взяла участь у другій зустрічі команди проєкту INSPIRE, що відбулася в місті Ізмір (Туреччина). Проєкт INSPIRE реалізується під керівництвом Технологічного університету Шеннона в Ірландії та фінансується в рамках програми Erasmus+. Проєкт триватиме з листопада 2023 року до листопада 2025 року. Він спрямований на надання інноваційної підтримки для розвитку підприємництва серед біженців у сфері туризму з особливим акцентом на тих, хто постраждав від війни в Україні.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/1-104-576x1024.jpg)
Проєкт INSPIRE сприяє швидшій інтеграції біженців у суспільство, надає їм доступ до вищої освіти за допомогою низки інноваційних ресурсів і систем підтримки:
- визначення прикладів передового досвіду: висвітлення успішних стратегій та подолання бар’єрів, з якими стикаються підприємці-біженці у сфері туризму;
- збір даних: комплексні первинні та вторинні дослідження, проведені в Ірландії, Бельгії, Хорватії, Туреччині та Україні з метою збору цінної інформації;
- створення освітніх та допоміжних інструментів: розробка цифрових відзнак, мобільного додатку та посібника з найкращими практиками для підприємців, які працюють у сфері туризму з біженцями;
- банк даних з функцією пошуку: ресурс з переліком освітніх, фінансових та бізнес-підтримок, доступних для підприємців-біженців.
Зустріч в Ізмірі була організована на базі університету Докуз Ейлюль. Команда проєкту проаналізувала досягнутий прогрес і обговорила результати досліджень та інтерв’ю, проведених партнерами з різних країн. Під час дискусій наголосили на великому різноманітті проблем, з якими стикаються біженці в різних регіонах, та підкреслили необхідність колективних зусиль для підтримки їхніх підприємницьких ініціатив.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2-87-1024x768.jpg)
Катерина Скиба представила оновлену інформацію про хід реалізації проєкту INSPIRE у Хмельницькому національному університеті. Проректор поінформувала партнерів про чинне законодавство та статус внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також про стан туристичного підприємництва в країні. Її презентація включала всебічний огляд викликів та можливостей в українському контексті, що зробило цінний внесок у досягнення загальних цілей проєкту.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/4-75-1024x576.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/5-53-976x1024.jpg)
Катерина Скиба висловила подяку за співпрацю та наполегливу роботу команді проєкту, відзначила особливий внесок таких партнерів, як університет прикладних наук Hogeschool PXL, університет Докуз Ейлюль, Університет прикладних наук у Рієці та мережі Businet. Проректор підкреслила, що активні дискусії та збір даних в рамках проєкту здійснюють надзвичайно цінний внесок у підтримку українських ВПО та інших біженців.
Участь Катерини Скиби у цьому заході підкреслює прагнення Хмельницького національного університету підтримувати громади біженців та сприяти розвитку підприємництва через освіту та інноваційні проєкти. Проєкт INSPIRE є прикладом спільних міжнародних зусиль, спрямованих на вирішення актуальних соціальних проблем, надання практичних рішень і ресурсів для покращення життя біженців та їх інтеграції у вищу освіту й туристичну індустрію.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/3-86-1024x576.jpg)
Інформація відділу міжнародних зв’язків