У ХНУ вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні вшановують подвиг учасників Революції гідності та пам’ять Героїв Небесної Сотні. Пам’ятний день встановлено указом Президента України з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Герої Небесної Сотні, які загинули від куль снайперів на Майдані в Києві п’ять років тому, стали для всієї України символом жертовності, героїзму та патріотизму.

У цей день члени ректорату, викладачі, співробітники та студенти Хмельницького національного університету прийшли до меморіального знаку «Героям слава», який знаходиться на території ХНУ, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні.

У своїй промові ректор Хмельницького національного університету, професор Микола Єгорович Скиба відмітив, що наш обов’язок – пам’ятати про ті страшні події та шанувати пам’ять синів України, які дали нам свободу, можливість вільно розмовляти своєю мовою, навчатись, працювати… За час боротьби за європейський напрямок розвитку України та збереження її територіальної цілісності загинуло шість студентів нашого університету. Микола Єгорович закликав бути патріотами своєї Батьківщини та працювати для її розвитку.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять відважних, мужніх, незалежних синів нашої держави.

Слава Україні! Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні!