У ХНУ відкрили виставку, присвячену студентам, які загинули через російську агресію

Сьогодні у нашому університеті відбулося відкриття міжнародної виставки «Невидані Дипломи», на якій представлено 42 дипломи-історії українських студентів та студенток, які загинули під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Серед них дві історії студентів Хмельницького національного університету: Дмитра Крамара та Інни Нявкевич.

Як зазначають організатори, проєкт “Невидані Дипломи” створено для того, аби нагадати світові, що війна в Україні все ще триває та про ціну, яку платять українці кожного дня, виборюючи свою свободу. Це також спосіб вшанувати пам’ять українських студентів, які ніколи не закінчать свої виші через те, що російське вторгнення забрало їхні життя.

Перша хвиля проєкту стартувала ще у лютому 2023 року. Команда “Невидані Дипломи” провела 110 виставок у 24 країнах. Тоді 4 континенти побачили 36 невиданих дипломів, перекладених сімома мовами, цифрову версію з аудіогідом англійською та японською, переглянули більше ста згадок у ЗМІ.

Цього року виставка «Невидані Дипломи» розширила масштаби. Загалом упродовж 2023-2024 років вдалося провести понад  250 виставок у понад 30 країнах світу.

Хоча команда “Невидані Дипломи” робить акцент на виставках саме закордоном, кілька виставок охопили і українські університети. Долучився до проведення виставки і  Хмельницький національний університет.

Організація виставки у ХНУ стала можливою за підтримки ГО Центр розвитку ініціатив «ІнСорс». Для команди «ІнСорс» важливо реалізувати ініціативи культурно-освітнього спрямування, особливо ті, які висвітлюють наслідки повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Відвідати виставку і ознайомитися з дипломами-історіями можна до 10 липня 2024 року у фойє 4 навчального корпусу.

Назавжди студенти, навіки в пам’яті…

Відділ зв’язків з громадськістю