У ХНУ відбувся круглий стіл на тему «Технології в сфері економіки: професійні навички фахівця з бізнес-аналітики»

8 листопада у конференц-залі Хмельницького національного університету відбулась зустріч студентів з директором провідної ІТ-компанії SoftBistro Євгеном Миколайовичем Куштою, який є випускником ХНУ 2006 року (спеціальність «Комп’ютерні системи і мережі»). На заході обговорювались можливості стажування студентів факультету економіки і управління та здобуття ними додаткових знань з роботи з програмними продуктами та обробки й аналізу економічної інформації. На зустріч прийшли викладачі університету і студенти 1-5-го курсів спеціальностей: облік та оподаткування; фінанси, банківська справа та страхування; економічна кібернетика; управління персоналом та економіка праці; економіка та аналітика бізнесу; управління підприємницькою діяльністю; маркетинг; економіка підприємства.

У дружній атмосфері Євген Кушта розповів як стати успішним фахівцем в галузі ІТ. Крім знань англійської, баз даних, мов програмування, бухгалтерських програм необхідні також вміння швидко вчитись та бажання до самовдосконалення. Тільки тоді працівник буде цікавий роботодавцю. Євген Кушта наголосив, що успішні фахівці, серед яких значна частина бізнес-аналітиків, можуть працювати не лише в Україні, а й у будь-якій країні світу, адже робота за комп’ютером не вимагає зміни місця локації.

Також директор SoftBistro запропонував співпрацю між компанією та студентами ХНУ для здобуття нових знань та практичних навичок у формі стажування з програмістами-професіоналами ІТ-компанії SoftBistro, що допоможе у подальшому працевлаштуванні студентів. Метою співпраці є допомога студентам стати успішними самодостатніми фахівцями в галузі ІТ. Стажування є безкоштовним, його тривалість залежить від умінь та навичок кандидатів, у середньому це 2-3 місяці в офісі і ще стільки ж дистанційно.

Усі бажаючі мали змогу задати питання та отримати на них вичерпну відповідь. Студентів цікавило як проходить відбір студентів для стажування, що необхідно вивчати економістам та наскільки глибокі знання баз даних необхідні для того, щоб стати успішними фахівцями.

Активну участь у дискусії взяли викладачі факультету економіки і управління: Марія Василівна Диха, Володимир Сигізмундович Ченаш, Катерина Леонідівна Ларіонова, Ірина Валеріївна Форкун, Оксана Валентинівна Тарашевська. Перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи професор Михайло Петрович Войнаренко подякував пану Євгену за цікаву і корисну зустріч відмітивши, що для того щоб бути успішним фахівцем з управління та адміністрування, бізнес-аналітики, обліку та оподаткування чи інших спеціальностей потрібні додаткові знання, які можна отримати як у навчальному закладі шляхом самостійного вивчення додаткових предметів з іноземної мови, комп’ютерних технологій, мов програмування тощо, так і шляхом стажування на сучасних високотехнологічних підприємствах і провідних ІТ-компаніях. Якщо такі можливості з’являються, то їх потрібно обов’язково використовувати.

Довідково: компанія SoftBistro (штат Каліфорнія, США) є лідером на ринку передових рішень у галузі автоматизації бізнесу, сфері освіти і консалтингу. Має два центри розробки в Україні – у м. Львові та м. Хмельницькому.

Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ