4 квітня 2024 року схвалено заявку на делегування професорки кафедри міжнародних економічних відносин ХНУ Ілони Думанської до Management Committee від України в рамках активності COST 22122 Rethinking the Blue Economy: Socio-Ecological Impacts and Opportunities. Такий статус науковця з афіліацією Хмельницького національного університету є першим, сприяє розбудові іміджу ЗВО та його позиціонуванню в міжнародних і національних рейтингах.
Перелік МС Participants COST CA 22122 та ролі в COST: скріншоти системи e-cost
Цій події передувала її попередня номінація від національного координатора СOST в особі профільного директорату МОН України з врахуванням здобутків її наукової діяльності, відповідності профілю науковця можливостям внеску у виконання проєкту, процесу перевірки міжнародним комітетом COST, а також схвалення її заявки як учасника цієї дії за WG2. Food security & sustainable blue consumption та WG5. Climate change & natural hazards. Сфери наукової діяльності Ілони Думанської: цифровізація підприємницької діяльності, митне та логістичне забезпечення для потреб сталого розвитку територій (у т.ч. портової інфраструктури), протидія з нелегальній торгівлі, річкова логістика та морські коридори Чорного моря у військовий час.
Перше засідання WG2. Food security & sustainable blue consumption COST CA 22122: скріншоти Zoom
Вона уже має позитивну репутацію та успішний досвід учасника іншої відкритої дії СOST CA21133 Globalization, Illicit Trade, Sustainability and Security (GLITSS). В рамках цієї активності вона представила широкій європейській спільноті науковий проєкт, який отримав можливість бути першим вебінаром СOST CA21133 на тему «WAR AS A DOPING FOR THE DEVELOPMENT OF ILLICIT TRADE. THE CASE OF UKRAINE» (детальніше: http://surl.li/sghgs) та отримала два гранти в рамках цієї активності: участь у конференції в Університеті св. Кирила і Мефодія (м. Скоп’є, Північна Македонія) травень, 2023 р. (детальніше: http://surl.li/sghfz) та грант на проєкт віртуальної мобільності COST «Understanding Illicit Trade: A Youth Perspective. Formation of a culture of legality», вересень 2023 р. (детальніше: http://surl.li/sghic).
Ілона Думанська є учасником міжнародних проєктів та одержувачем грантів від Польської агенції академічних обмінів NAWA (PROM та Spinaker), Erasmus+, BUP, CEFRES. Вона також являється прихильницею COIL проєктів та віртуалізації освіти для потреб сталого розвитку. Наразі, є стипендіатом Кабінету Міністрів України для молодих вчених та успішно атестується.
Інформація кафедри міжнародних економічних відносин,
Наукове товариство студентів і молодих вчених ХНУ