26–28 жовтня 2022 року у Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського відбувся XI Фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2022: Інноваційна трансформація України». У роботі Фестивалю взяли участь представники уряду, комітетів Верховної Ради, вітчизняних та іноземних інноваційних компаній, дипломатичних представництв, університетів-партнерів. Sikorsky Challenge Ukraine об’єднує 25 стартап-шкіл у 20 регіонах України. Навколо них створено інноваційні кластери регіонів, де згуртувалися високотехнологічні компанії, банки, фонди, органи місцевої влади. Екосистема SCU стає дедалі відомішою у світі: три представництва Sikorsky Challenge Ukraine відкрито у США, два – в Ізраїлі, два – в Азербайджані, два – в Китаї й одне в Польщі.
Фокус цьогорічного Sikorsky Challenge – на повоєнній відбудові України. А отже, переважна більшість представлених проєктів створювалась на потребу держави. На XІ Фестивалі інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2022: Інноваційна трансформація України» брали участь 502 учасники, на конкурс подано 188 проєктів, а до фіналу потрапило 75 команд. Головними заходами Фестивалю стали Міжнародний форум «Платформа інноваційної трансформації України на базі Всеукраїнської інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Ukraine» та традиційний конкурс проєктів-фіналістів фестивалю, що відбувся у секціях: «Оборона і безпека. Авіація і космос», «Інфраструктура та промисловий хайтек», «Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека», «Біомедична інженерія і здоров’я людини» та «Екологічна і енергетична безпека». Щодня на Фестивалі працювала Sikorsky Challenge Junior: Школа креативності КПІ. Пітчі-презентації відбувалися всі три дні як за присутності конкурсантів, так і онлайн. За підсумками конкурсу інноваційних проєктів міжнародним журі було відзначено переможців у кожній із секцій за номінаціями: «Найкраща ідея проєкту», «Найкраще технологічне рішення», «Найкраще розв’язання проблем потенційних клієнтів», «Найкраща бізнес-модель».
Вітаємо стартап команди науковців кафедри хімії та хімічної інженерії, які представляли свої проєкти у фіналі. Студентка групи ХТІ-21-1 Марина Краєвська, керівник доцент кафедри хімії та хімічної інженерії Алла Ганзюк, представила стартап «Глини-іммобілізатори білкових речовин». Студентка групи ХТІ-19-1 Олександр Кучер, керівник завідувач кафедри Ольга Параска, успішно презентувала стартап «Технологія антимікробної обробки целюлозних тканин».
Бажаємо командам потужних інвестицій для реалізації стартапів та ефективного впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами безпеки, оборони й економіки країни.
Кафедра хімії та хімічної інженерії
Наукове товариство студентів та молодих вчених ХНУ