ШЕВЧЕНКІВСЬКА ВЕСНА НА ФАКУЛЬТЕТІ ПРОГРАМУВАННЯ ТА КОМП’ЮТЕРНИХ І ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ

З особливим трепетом Хмельницький обласний художній музей чекає на відвідувачів у дні пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. Стала традиційною виставка музейної колекції, приурочена цьому святкуванню. Музейна Шевченкіана нараховує сто шістнадцять творів. У змістовному плані це – портрети Т. Шевченка, ілюстрації до його біографії, твори за мотивами поезії Кобзаря.

Можливість відвідати виставку мали і студенти ФПКТС. Вони познайомилися з картинами О. Іваненка «Родове дерево Шевченка», М. Андрійчука «Катерино, серце моє…», В. Лопати «Наймичка», О. Данченка «Лічу в неволі дні і ночі», Ю. Северина та В. Чернухи «Сон», А. Базилевича «Зустріч з Яриною». Вражає своєю майстерністю портрет Т. Шевченка, виконаний класиком української графіки, народним художником України, першим лауреатом Шевченківської премії серед митців, Василем Касіяном.

Особливі почуття викликав у студентів твір народного художника України Михайла Хмелька «В солдати».

У доробку митця цей твір є хрестоматійним, оскільки увійшов до численних художніх альбомів та енциклопедій. До колекції музею його було передано з фондів Львівського музею українського мистецтва.

Майстерною та натхненною була розповідь Рибак Мар’яни Анатоліївни – старшого наукового співробітника музею, яка розповіла про образну змістовність та художні особливості зразків цієї колекції.

На завершення працівники Художнього обласного музею висловили сподівання щодо подальшої активної співпраці з Хмельницьким національним університетом, адже нас єднає спільна мета – залучення молоді до скарбниці національної духовності, плекання майбутнього української держави.

Самарук Н.М., к.п.н, доцент кафедри вищої математики та комп’ютерних
застосувань., заступник декана ФПКТС
Дем’янюк М. Б., к. Філол. Н.,доцент кафедри філософії та політології