Зовнішнє незалежне оцінювання є найважливішим іспитом, який складають випускники шкіл України, оскільки за результатами ЗНО відбувається конкурсний відбір абітурієнтів під час вступу на навчання до вищих навчальних закладів. Одним із обов’язкових предметів ЗНО є українська мова і література. Тому для того, щоб набрати максимальну кількість балів при складанні тестів ЗНО, необхідно докласти і максимальних зусиль як на етапі підготовки, так і під час безпосереднього складання іспиту.
Державна підсумкова атестація з української мови і літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання складається із 3 блоків: українська мова, українська література і власне висловлення. Написання третьої частини тесту, який оцінюється у 20 балів, викликає певні труднощі в учнів. Тому підготовці цього завдання приділено значну увагу.
3 березня Вінницький центр оцінювання якості освіти спільно з Хмельницьким національним університетом на базі ХНУ провів семінар-тренінг з написання власного висловлювання при складанні ЗНО з української мови та літератури у 2018 році. У його роботі взяли активну участь понад 500 учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Хмельницького та області.
Із вітальним словом до учасників звернувся відповідальний секретар приймальної комісії Хмельницького національного університету кандидат технічних наук доцент Андрій Віталійович Мартинюк. Із правилами та особливостями написання сертифікаційної роботи з української мови та літератури, зокрема власного висловлювання, ознайомила методист Вінницького центру оцінювання якості освіти Наталя Валентинівна Білоус.
У рамках проведення семінару-тренінгу учасників ознайомили із особливостями та тонкощами правильного написання власного висловлювання. Після цього учні мали можливість без реєстрації написати пробне власне висловлювання. Для цього кожен учасник отримав код, по якому зможе анонімно дізнатись результати третього блоку ЗНО з української мови і літератури та визначити свій рівень підготовки до складання даного іспиту. Також учасників тренінгу ознайомили з особливостями вступу до університету.
Робота семінару-тренінгу дозволила учасникам підсилити свої знання з української мови та літератури і краще підготуватись до незалежного оцінювання знань.
Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ