Робоча зустріч з обговорення освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» на ТОВ «Спарк-швейне обладнання»

17 березня 2021 року відбулося обговорення освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» на ТОВ «Спарк-швейне обладнання». В зустрічі взяли участь гарант ОНП завідувач кафедри МАЕЕС професор Поліщук О.С., викладачі кафедри доцент Тимощук О.Г., доцент Неймак В.С. та здобувачі вищої освіти за даною ОНП. Зі сторони підприємства взяли участь директор ТОВ «Спарк-швейне обладнання» Красій М.М. та завідувач відділу дослідження машин легкої промисловості Лонський В.О.

Приємно відмітити, що Михайло Михайлович навчався на кафедрі за спеціальністю «Машини легкої, текстильної промисловості та побутового обслуговування», а Віталій Олегович – за спеціальністю «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування». За час навчання в стінах кафедри вони отримали знання в галузі легкої промисловості , а сьогодні радо передають свій неоціненний досвід молодим науковцям.

Віталій Олегович продемонстрував роботу пресового обладнання з електромеханічним приводом для встановлення металевої фурнітури. Дане устаткування цікаве науковцям кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем тим, що одним із напрямів наукової школи «Наукові та практичні основи проектування високоефективних приводів та машин легкої промисловості» (науковий керівник проф. Скиба М.Є.) є розробка енергозберігаючого пресового обладнання з електромагнітним приводом для встановлення металевої фурнітури. За цим напрямом на замовлення фірми на протязі двох років виконується науково-дослідна робота «Розробка пристрою з електромагнітним приводом для виконання операцій легкої промисловості» (номер державної реєстрації 0121U110124, науковий керівник НДР д.т.н., проф. Поліщук О.С.).

Готовий швейний виріб отримує привабливий та завершений вигляд завдяки різноманітним виробничим процесам, а саме: волого-тепловій обробці; склеюванню деталей одягу, формуванню об’ємних ділянок тощо.

Красій Михайло Михайлович ознайомив присутніх із устаткуванням для виконання волого-теплової обробки швейних виробів. Зокрема більш детально зупинився на особливостях будови: професійних прасувальних столів марки WERMAC C та PRIMULA ECO FL, які дають змогу якісно прасувати готові швейні вироби та/або його деталі; промислових парогенераторів з прасками марок PRIMULA MAGIC INOX, SILTER SUPER, WERMAC;

Також розповів про особливості будови новітнього устаткування марок KAIGU NHG, TCM для виконання операцій дублювання.

Зупинився на особливостях будови та роботи розкрійного обладнання марок SPARK SPECIAL та BRUCE BRC.

Представив зразки типів промислових швейних машин фірми Bruce, які не встановлені в «Центрі швейного устаткування Bruce» кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем,

спеціалізованих швейних машин торгівельних марок MAQI , JUKI, PEGASUS.

Завідувач відділу дослідження машин легкої промисловості компанії Лонський В.О. продемонстрував здобувачам будову систем змащення пар тертя, що використовуються у сучасному швейному устаткуванні.

Красій М.М. представив присутнім розроблену на підприємстві автоматизовану систему для виконання обробки краю швейних виробів із еластичних матеріалів.

Фірма «Спарк-швейне обладнання» займається також створенням на основі швейних машин автоматизованих систем лазерного вирізання місць під кармани швейного виробу тощо.

Друга частина зустрічі була присвячена обговоренню освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» та інших освітніх програм, відкритих на кафедрі машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем в рамках спеціальності «Галузеве машинобудування» різних рівнів підготовки (ОП «Машини і апарати легкої промисловості», ОП «Робототехнічні та мехатронні системи галузі»).

На засіданні робочої групи ОНП стейкхолдер Красій Михайло вніс пропозицію доповнити дисципліну «Інноваційні, енерго- та ресурсозберігаючі технології галузі» темою «Інноваційні технічні рішення в човникових комплектах швейних машин». Саме такий напрямок наукових досліджень активно розвивається на кафедрі останнім часом.

Михайло Михайлович Красій запропонував збільшити кількість годин в освітніх компонентах рівня бакалавра на вивчення сучасних електроприводів швейного устаткування (сервоприводів, крокових електродвигунів, тощо), мехатроніки, мікропроцесорної техніки, інформац́ійно-комун́ікаційних технол́огій (ІТ-технологій).

Також було обговорено питання проходження практики здобувачів, підвищення кваліфікації викладачів кафедри на підприємстві, проведення експериментальних досліджень з використанням матеріально-технічної бази фірми з тих питань, які придатні до практичного впровадження на підприємстві швейної галузі.

Олександр Тимощук,
доцент кафедри машин і апаратів,
електромеханічних та енергетичних систем,
відповідальний за зв’язки з підприємствами

25.03.2021