Робоча зустріч співавторів методичного посібника для керівників органів студентського самоврядування

21-23 липня у стінах Хмельницького національного університету відбулась третя робоча зустріч співавторів методичного посібника для керівників органів студентського самоврядування ВНЗ України.

Автором ідеї посібника виступила Студентська рада Хмельницького національного університету, залучивши до написання колег-однодумців. Перші змістовні напрацювання були зроблені учасниками Всеукраїнського круглого столу «Новий рівень зрілості студентського самоврядування: досвід та перспективи розвитку», що відбувся 17-19 травня 2017 року на базі Хмельницького національного університету.

Традиційним пунктом програми робочої зустрічі є обговорення та представлення наявних напрацювань посібника із керівництвом навчального закладу, аби врахувати думки та поради. Перший проректор Хмельницького національного університету – Михайло Петрович Войнаренко, уважно вислухав та у формі конструктивної дискусії озвучив свої змістовні пропозиції, котрі, звичайно ж, будуть враховані.

Методичний посібник для керівників органів студентського самоврядування ВНЗ України має за мету зібрати воєдино необхідний досвід для ефективної діяльності органів студентського самоврядування. Він складатиметься із чотирьох розділів котрі конструктивно охоплюють усі сфери діяльності ОСС: нормативно-правова база діяльності, організація роботи, вектори співробітництва та ресурсна база ОСС, а також безлічі додатків. Матиме структурований виклад, лаконічний текст, практичні поради, корисні посилання та зразки документації. Певний період часу його розповсюдження відбуватиметься виключно під час Всеукраїнських форумів, тренінгів чи семінарів, а вже згодом посібник буде розміщений в електронному варіанті у загальному доступі.

До колективу співавторів посібника ввійшли студенти, кожен з яких представляє орган студентського самоврядування свого університету:

1. Козак Анастасія – голова Студентської ради Хмельницького національного університету;

2. Шабанін Денис – заступник голови Студентської ради Криворізького державного педагогічного університету;

3. Ждамірова Юлія – президент Студентського парламенту Харківської державної академії фізичної культури;

4. Костирко Богдан – перший заступник голови Студентської ради ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди;

5. Дьякова Дарія – голова Студентської ради Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

Ідея зазначеного посібника виникла в процесі підготовки Всеукраїнського круглого столу «Новий рівень зрілості студентського самоврядування: досвід та перспективи розвитку», що мав і неофіційну назву «ОСС майбутнього». Організатори, спілкуючись із потенційними учасниками, дійшли висновку, що насправді «новий рівень зрілості студентського самоврядування» якщо і є, то для більшості ОСС дуже і дуже далеко на горизонті. Ті активісти, котрі за час свого перебування в органах студентського самоврядування здобули чималий досвід – не піклуються про те, аби його передати своїм ж послідовникам. Тому ефективність студентських рад наче замкнуте коло – зі своєю стабільною періодичністю злетів та падінь. Досвідченні випускаються, а представники молодших курсів витрачають чимало часу доки здобудуть власний необхідний досвід для цієї діяльності.

Перша робоча зустріч співавторів посібника відбулась 1-3 червня на базі Криворізького державного педагогічного університету, під час якої було узагальнено усі перші напрацювання посібника та відредаговано їх відповідно до змісту. Рівно через місяць відбулась друга робоча зустріч у місті Харків на базі Харківської державної академії фізичної культури. Кожен із співавторів прописав закріплений за ним розділ посібника та внесли правки у напрацювання один одного. Наразі автори посібника працюють вже над єдиним варіантом, розробляють зразки інфографіки, що буде в посібнику, формують склад експертної комісії та рецензентів, а також доопрацьовують додатки.

Презентація посібника для керівників органів студентського самоврядування ВНЗ України запланована на вересень 2017 року під час проведення Всеукраїнського тренінгового семінару для представників ОСС І-ІІ курсів ВНЗ ІІІ-VІ рівнів акредитації «Новий рівень зрілості студентського самоврядування: досвід та перспективи розвитку» на базі Хмельницького національного університету.

Студентська рада університету висловлює подякую за підтримку ідеї посібника та за сприяння у процесі її втілення!

Студентська рада
Хмельницького національного університету