ПРИСВОЄННЯ ІНОЗЕМНОМУ ПАРТНЕРУ ПОЧЕСНОГО ДОКТОРА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

26 листопада 2015 року відбулось урочисте засідання Вченої ради Хмельницького національного університету, головним питанням порядку денного якого було присвоєння звання Почесного Доктора Хмельницького національного університету професору, доктору наук, декану факультету основ техніки Люблінського політехнічного університету Клаудішу Леніку (м. Люблін, Польща).

Розпочалось урочисте зібрання із вітальних слів ректора Хмельницького національного університету, професора Миколи Єгоровича Скиби.

Проректор з міжнародних зв’язків, професор Микола Антонович Йохна представив життєвий і творчий шлях професора Клаудіша Леніка та ознайомив присутніх з його науковим доробком.

Після вручення диплому Почесного доктора наук Хмельницького університету ректором Миколою Єгоровичем Скибою, Клаудіша Леніка привітали: професор Микола Антонович Йохна, методист I-категорії Центру професійного розвитку викладачів Маріна Миколаївна Шалапко та делегація від Люблінської Політехніки: професор, доктор технічних наук Каліновська –Озговіч, доктор технічних наук Шульжик – Цепляк, професор Шнядковський.

Під час перебування у ХНУ професор Клаудіш Ленік виступив з доповіддю на тему: «Впровадження в галузі очищення каналізаційних стоків».

За круглим столом обговорювали перспективні напрямки співпраці між Хмельницький національним університетом та Люблінською Політехнікою.

Також іноземні гості відвідали навчально-методичний відділ ХНУ, де відбулася зустріч з завідувачем навчально-методичного відділу, завідувачем кафедри економічної теорії, к.е.н., доцентом Любохинець Ларисою Сергіївною. На зустрічі обговорювались питання підвищення кваліфікації викладачів нашого університету у Люблінській Політехніці та можливості щодо друкування спільних наукових праць в журналі Люблінського політехнічного університету.

В рамках візиту польська делегація відвідала музей історії Хмельницького національного університету та університетський навчальний музейно-виставковий центр «Історія та сучасність техніки».

Колектив Хмельницького національного університету вітає професора Клаудіша Леніка і бажає подальших успіхів та нових наукових звершень, висловлює повагу та вдячність за сприяння розвитку та розширенню співпраці між нашими університетами!

За інформацією відділу зв’язків з громадськістю
Хмельницького національного університету

Коротка біографічна довідка про Клаудіша Леніка

Основні віхи життєвого і наукового шляху
Дата народження: 28 лютого 1943 р.
Закінчення загальноосвітнього ліцею (1961р.)
1967р. Магістр-інженер, Політехніка Шльонська
1972 р. Економіка, міжнародна торгівля післядипломне навчання у Вищій економічній школі, Катовіце
1980р. Науковий ступінь кандидата технічних наук
1990 р. Науковий ступінь доктора технічних наук
1992р. Професор Люблінської політехніки
2007 р. Вчене звання професора

Сфера досліджень
Сфера досліджень – основи інженерії матеріалів та трибології, пов’язана з вирішенням проблем:
• організації та управління виробничими процесами;
• експлуатації та діагностики;
• інформатики в техніці і навчанні;
• інженерії середовища.

Професійна діяльність
Професійна діяльність в Люблінській політехніці:
• Декан факультету основ техніки від 2012 р.;
• Декан факультету управління і основ техніки в 1993-1999 роках;
• Член сенату Люблінського політехнічного університету від 1993р;
• Член сенатських комісій у справах наукових досліджень;
• Член сенатських комісій у справах бюджету і фінансів;
• Керівник комісії у справах навчання на факультеті управління і основ технік;
• Організатор і координатор науково-дидактичної діяльності на спеціальності “Технічно-інформатична освіта”;
• Куратор секції спортивного бриджу AZS Люблінського політехнічного університет.
2002 – 2009 Ректор Вищої інженерної школи підприємництва Понятов, Радом;
Від 2012 р. Голова Федерації науково-технічних товариств Управління NOT в Любліні.

Професійні і наукові організації
• Член секції металів комітету науки про матеріали Польської академії наук;
• Член секції інженерії поверхонь комітету наук про матеріали Польської академії нау;
• Член Польського товариства трибології;
• Член Польського комітету норм – технічний комітет №299 у справах технології машин для пластичної обробки;
• Член SIMP, голова товариського суду;
• Член Люблінського наукового товариства;
• Член наукового комітету часопису “Проблеми трибології”;
• Академік Української технічної академії – комітет “Економіка нових технологій”

Публікації, монографії, патенти
• Автор та співавтор понад 180 наукових публікацій у Польщі і за кордоном;
• Автор та співавтор 8 монографій і підручників;
• Автор 9 патентів;
• Автор 7 раціоналізаторських заяв;
• Науковий керівник 3 захищених докторських праць і ще кількох, що зараз в процесі написання.
• Науковий куратор 3 докторських праць;
• Керівних багатьох наукових і дослідницьких праць для використання в промисловості.

Наукова і дидактична співпраця з Хмельницьким національним університетом

Наукова і дидактична співпраця з представниками Хмельницького національного університету – проф. Юрієм Шалапком на міжнародних конференціях AMME, організованих проф., д.т.н., інж. Л. Добжанським від 2008р.

У 2015 р. Підписується договір про співпрацю між Хмельницьким національним університетом та Люблінською політехнікою.

Результати співпраці: вже в червні-липні 2015 р. Перші українські студенти отримали дипломи магістрів.