Профорієнтаційний захід кафедри теорії та методики ТПН гуманітарно-педагогічного факультету ХНУ

27 вересня 2017 року відбулася презентація спеціальностей «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» і «Середня освіта. Трудове навчання та технології» кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету в Колодіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Скалатської міської ради Підволочиського району Тернопільської області на запрошення випускника, та наразі методиста трудового навчання – Гайдамахи Ростислава Михайловича.

Студентські роботи та роботи викладачів кафедри теорії та методики ТПН

Колектив кафедри приїхав разом з виставкою кращих робіт з декоративно-ужиткового мистецтва, яка об’їздила пів України. Творчі роботи вражають своєю майстерністю, які виконані студентами від першого до четвертого курсів. Під час виставки було представлено понад 15 різних художніх технік.

Відома пушка Яковлєва А. А. «Дар’я» з експозицією викладацьких та студентських робіт кафедри ТМ ТПН

Експозиція викладацьких та студентських робіт у техніках: маркетрі, вишивка, точковий розпис, клаптикова техніка, розпис на дереві, художнє різьблення, нитко-цвяховий натяг, гобелени, ляльки-мотанки і вироби з нетрадиційних технік

Експозиція робіт з маркетрі т ахудожнього випилювання, виконаних під керівництвом О. В. Лівшуна

З привітальним словом виступає директор Колодіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – Комуніцький Анатолій Романович

Опісля теплого привітання від директора школи та поважних осіб Колодіївки слово надали викладачам кафедри, кожен з яких детально презентував власний напрямок діяльності та поділився творчими ідеями з вчителями школи, зокрема, Андрощук Ігор Петрович (завідувач кафедри теорії та методики, доцент, к. пед. наук), Андрощук Ірина Василівна (доцент, к. пед. наук, гарант спеціальності «Середня освіта. Трудове навчання та технології»), Корницька Лариса Анатоліївна (член національної спілки дизайнерів України, доцент, куратор спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»), Лівшун Олександр Володимирович (доцент, к. пед. наук), Хренова Вікторія Валеріївна (к. пед. наук, старший викладач кафедри), Яковлєв Анатолій Адольфович (майстер з художньої обробки деревини, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України), Трачевський Віталій Генріхович (майстер з художньої обробки деревини, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України).

З презентацією спеціальностей виступив завідувач кафедри ТМ ТПН Андрощук Ігор Петрович

Викладачі кафедри презентували не тільки художні твори з декоративно-ужиткового мистецтва, а й свої науково-методичні напрацювання.

Методична література, розроблена викладачами і студентами кафедри теорії та методики ТПН

Також були проведені майстер-класи із різних технік, наприклад, Корницька Лариса Анатоліївна ознайомила вчителів Колодіївської школи із основними прийомами виконання техніки «кракле», основний матеріал якої – яєчна шкарлупа.

Майстер-клас з «кракле»від Корницької Лариси Анатоліївни

«Ідея з яєчною шкаралупою з’явилась, коли припинили надавати матеріал. Тоді почали шукати варіанти з підручних матеріалів. Техніка не потребує великих затрат, а результат вражає» – каже Лариса Анатоліївна.

Одну з авторських робіт в техніці «кракле», із зображенням янгола, Лариса Анатоліївна подарувала фонду Колодіївської школи

Лівшун Олександр Володимирович – випускник та наразі викладач кафедри із великим доробком художніх творів в напрямку художньої обробки деревини. В стінах Колодіївської школи презентував техніку «маркетрі», яка зібрала навколо чимало публіки.

Майстер-клас з «маркетрі» від О. В. Лівшуна

Хренова Вікторія Валеріївна – кандидат педагогічних наук, старший викладач та творча особистість. Вільний час проводить в пошуках нестандартних художніх технік, які майстерно опановує та передає власний досвід студентам. Наразі освоїла близько 25 технік.

Вікторія Валеріївна захопила вчителів творчою обробкою посуду за допомогою звичайних серветок та фарби. Кінцевий виріб можна використовувати як в побуті, так і в якості елементу декору.

Майстер-клас з «точкового розпису» і «пейп-арту» від В. В. Хренової

Оглядини виставки вчителями та методистами Підволочиського району Тернопільської області

Крім того вчителі Колодіївської школи поділися і своїми наробками, представивши роботи своїх учнів у власному музеї.

Отже, такі заходи цікаві і дуже корисні для обох сторін, оскільки сприяють обміну досвідом, надихають майбутніх студентів, допомагають їм визначитись із майбутньою професією, поспілкуватися із провідними фахівцями та майстрами даної галузі.

Хочеться побажати творчому колективу кафедри ТМ ТПН подальших зв’язків з загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами, що зацікавлені у творчо-естетичному розвитку своїх учнів, які у майбутньому можуть стати студентами Хмельницького національного університету.

Відеозвіт

К. т. н., ст. викл. кафедри
теорії та методики ТПН
Селезньова А. В.