Щиро вітаємо професорку кафедри міжнародних економічних відносин ХНУ Ілону Думанську, д-р екон. наук з отриманням грантової стипендії Scholars without Borders (SWB) з афіліацією дослідника Хмельницького національного університету. Scholars without Borders (SWB) є проєктом, що розроблений Центром Девіса Гарвардського університету у співпраці з Американськими радами з міжнародної освіти. Він підтримується грантом Корпорації Карнегі з Нью-Йорка.
Науковий проєкт Ілони Думанської на тему «Sanction evasion practice in the logistics of raw materials countries / Практика ухилення від санкцій у логістиці сировинних країн» переміг у конкурсному відборі з поданих заявок на отримання стипендії SWB. Їй присуджено індивідуальний грант на дослідження в розмірі 3000 доларів США. Грант буде наданий на 2024/2025 навчальний рік, причому половина стипендії буде видана в жовтні 2024 року, а друга половина – у лютому 2025 року.
Професорка Ілона Думанська отримає можливість реалізувати дослідження, що корелюють з тематикою освітньої програми «Міжнародна логістика та митна справа», тематикою НДР «Цифрова трансформація торгівлі та діджиталізація митно-логістичного забезпечення бізнес-структур за умов диверсифікації міжнародних відносин у післявоєнній відбудові економіки України» (№ 0122U200189) (керівник Думанська І. Ю.), проєктом COST CA 21133 CA21133 – Globalization, Illicit Trade, Sustainability and Security (GLITSS), активним учасником якого вона являється.
Основною метою досліджень Думанської І. Ю. є виявлення основних прогалин у протидії обходу санкцій і практикам ухилення від них у логістиці сировинних країн шляхом виявлення схем та основних гравців, заснованих на обґрунтованих правових діях у незаконний спосіб та незаконних діях у законний спосіб. Завданнями її дослідження є наступні дії:
1. Визначити особливості логістичних санкцій з точки зору їх природи: заборона послуг, а не товарів.
2. Розкрити роль моніторингу митно-логістичного забезпечення санкційних країн та дій їх суб’єктів у незаконній логістиці сировини.
3. Визначити неофіційні джерела інформації про логістику нелегальної торгівлі сировиною в обхід санкцій.
4. Встановити коло суб’єктів, які обходять санкції у нелегальній логістиці.
5. Визначити незаконні схеми легальної логістики та незаконні схеми нелегальної логістики.
Наукова ідея тематики дослідження є результатом літературних вподобань професорки Ілони Думанської, яка надихнулась книгою «Червоний циркуляр» Біла Браудера, що є першою особою, яка ініціювала санкції проти росії, та представила широкій спільноті правдиву історію про людину, яка намагається змінити світ на краще, незважаючи на те, що всі обставини проти. Також вона щиро завдячує керівнику COST CA 21133 CA21133 – Globalization, Illicit Trade, Sustainability and Security (GLITSS) професору Francesco Giumelli (University of Groningen), що спеціалізується на міжнародних санкціях і незаконній торгівлі. Вперше, її дослідження «Sanction evasion practice in the logistics of raw materials countries» були представлені в саме в рамках СОST CA 21133 на воркшопі в м. Празі (Чехія), 4–5 червня 2024 р. (детальніше: http://surl.li/jkcqzv).
Бажаємо професорці Ілоні Думанській наснаги в подальшій науковій роботі та високих здобутків.
Слава Україні!
Героям Слава!
Детальніше https://daviscenter.fas.harvard.edu/academic-programs/scholars-without-borders
За інформацією кафедри міжнародних економічних відносин