8 квітня 2021 року відбулась он-лайн зустріч університетів Хмельниччини, в тому числі Хмельницького національного університету, з координатором програми академічних обмінів імені Фулбрайта Інною Бариш та асистентом програми Оленою Іллясевич. Наш університет представляли: проректор з міжнародних зв’язків, професор Микола Йохна та начальник відділу міжнародних зв’язків Андрій Гандзій.
Інна Бариш презентувала Програму академічних обмінів імені Фулбрайта. Присутні дізналися про можливості, що надає програма; умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання, стажування та проведення досліджень в університетах США; критерії відбору учасників, етапи конкурсів, особливості вибору американських університетів для фіналістів програми та умови гранту.
Також науковці Хмельницького національного університету – кандидат філологічних наук, доцент Наталія Бідасюк та аспірантка Ірина Волошина – розповіли про власний досвід участі у Програмі академічних обмінів імені Фулбрайта.
Після завершення презентації проректор з міжнародних зв’язків Микола Йохна щиро подякував Інні Бариш за змістовну доповідь.
Інформація для довідки:
Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (IIE), посідає чільне місце у системі міжнародної освіти.
Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – більш аніж у 160 країнах світу.
У післявоєнні роки сенатор від штату Арканзас Джеймс Вільям Фулбрайт виступив із законодавчою ініціативою, спрямованою на створення програми міжнародних наукових обмінів, що нині носить його ім’я.
За 75-річну історію Програми понад 400 000 випускників університетів, викладачів, науковців й дослідників, фахівців та митців відзначені фулбрайтівською стипендією.
За час існування Програми в Україні — з 1992 року — більше 1100 українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; у свою чергу, понад 750 американців викладали в українських закладах вищої освіти й займались науковою працею.
Сенатор Фулбрайт зазначав, що міжнародна освіта перетворює національні цінності на людські. Ми стаємо терпимішими й вчимось цінувати те, що нас вирізняє; сприяємо гуманізації міжнародних стосунків, вчимося визнавати й поважати інші культури, що наповнюють наш світ. А що важить більше – це те, що ми усвідомлюємо важливість співпраці задля миру та добра цілої громади.
Вимогами до українських кандидатів є: українське громадянство, вільне володіння англійською мовою, повернення в Україну на два роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програми.
Переможці конкурсу отримують: щомісячну стипендію, медичне страхування, квитки в обидва боки, додаткові гроші для придбання професійної літератури та підручників.
• 1-й – перевірка наявності повного комплекту документів та відповідності заявників вимогам конкурсу;
• 2-й – рецензування проектів;
• 3-й – співбесіда (англійською мовою): FRDP та FLTA – фіналісти складатимуть комп’ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language); Graduate Student Program – фіналісти складатимуть комп’ютерні тести TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) та GRE General Test (Graduate Record Examination);
• 4-й – прийняття остаточного рішення щодо надання гранту.
Офіс Програми імені Фулбрайта тимчасово працює дистанційно. Усі консультації щодо участі у програмах проводяться онлайн.
Інформацію для участі в онлайн (Zoom) консультації буде надіслано на вказану вами електронну адресу за годину до проведення зустрічі. Просимо приєднуватись, вказуючи ваше повне ім’я та прізвище, як зазначено у формі реєстрації. У робочі дні, з 10.00 до 17.00, можна отримати інформацію щодо програм, зателефонувавши на номер: +380 067 828 19 43
Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ
12.04.2021