6 жовтня в Хмельницькому національному університеті відбулася презентація Маніфесту сталого миру «Світ після нашої перемоги» за участі авторів документу. До презентації, організованої кафедрою міжнародної комунікації та політології, долучилися викладачі та здобувачі вищої освіти. Спікерами заходу стали Андрій Андрушків, молодший сержант ЗСУ, магістр теології, Костянтин Батозський, політолог і Микола Виговський, громадський діяч.
Маніфест сталого миру є втіленням ідей його авторів, представників українського громадянського суспільства про те, як унеможливити наступну агресію росії та забезпечити сталий мир в інтересах всіх народів, на практиці не тільки в Західній, але й у Центрально-Східній Європі, реалізувавши гасло «ніколи знову». За словами авторів маніфесту, їх мета – не повернутися до передвоєнного стану, а врахувати його вади, які уможливили війну, і створити новий, безпечніший лад, який наступну війну цілком унеможливить.
Автори прагнуть передати напрацювання Маніфесту якомога більшій кількості стейкхолдерів, зробити їх носіями ідей, викладених у документі та сподіваються, що стейкхолдери, які поділяють цінності Маніфесту, передаватимуть їх далі – своїм колегам, друзям, знайомим. Таким чином, громадянське суспільство напрацює єдину точку зору щодо стратегії досягнення сталого миру.
Маніфест раніше був представлений на міжнародних платформах, зокрема на Мюнхенській безпековій конференції, під час зустрічі з представниками громадянського суспільства у Вашингтоні. Цими днями відбуваються презентації в містах України, організовані громадською мережею ОПОРА за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». У межах туру проводяться зустрічі зі здобувачами вищої освіти, зокрема, майбутніми політологами, щоб передати їм напрацювання авторів і почути думку молоді про порушені проблеми.
Учасники заходу отримали нагоду після презентації поспілкуватися з частиною авторського колективу та обговорили цілу низку питань: «чому цей документ важливий саме зараз?», «чи є залежність між допомогою Заходу та результатами боротьби з корупцією в Україні?», «як реінтегрувати населення деокупованих територій?». Загалом, питань виявилося більше, ніж часу на відповіді.
З повним текстом українською та англійською мовами можна ознайомитися за посиланням: Sustainablepeacemanifesto.org
Інформація кафедри міжнародної комунікації та політології