Поєднання теоретичної та практичної складової навчального процесу – запорука підготовки конкурентоспроможних фахівців

Нещодавно студенти кафедри хімічної технології, спеціальності Текстильна хімія та опоряджувальні виробництва, відвідали Рівненський Льонокомбінат. Студенти отримали унікальну можливість попрактикуватися та водночас навчатися у виробничих умовах комбінату.

В рамках візиту студенти мали змогу ознайомитися та вивчити основні принципи роботи сучасного обладнання з виготовлення та опорядження тканин, а саме:  високопродуктивних  круглов’язальних  машин  компаній  «Mayer & Cie»,  «Terrot», «Monarch»; машин для фарбування трикотажного полотна компанії «Thies»; машин для фарбування ткацького полотна компанії «Vald.Henriksen»; високопродуктивної лінії для сушіння та обробки відкритого трикотажного полотна «Bruckner»; прогресивної лінії для сушіння та обробки трикотажного полотна тубулярної форми компаній «Bianco S.P.A», «Lafer S.P.A.», «Monforts Textilmaschinen GmbH»; обладнання для сушіння та фарбування плюшевого полотна компанії «Thies GmbH»; ворсувального, шліфувального та стригального обладнання для обробки полотна компанії «Lafer»; автоматичних друкарських станків для нанесення принтів на розкроєні частини полотна та готові вироби, португальської фірми «S.ROQUE» та польської компанії «Anatol»; машин для виготовлення аксесуарів (шнурівок та резинки) іспанської фірми «Construccione Metalurgicas EspecialesS.A.»; бракувальних та автоматичних пакувальних машинам компанії «Daroitex». Ознайомлення із принципами роботи такого роду обладнання є надзвичайно корисним для майбутніх фахівців, оскільки в стінах університету студенти отримують переважно теоретичні знання, які потребують подальшого закріплення у виробничих умовах.

Крім того, під час візиту, студенти Хмельницького національного університету ознайомилися з повним циклом виробництва текстильних виробів – від виготовлення трикотажних полотен до пошиття готових виробів та реалізації одягу. У лабораторії ТОВ «Т-Стиль» студенти набули практичних навичок роботи з підбору відтінків та здійснення  лабораторних фарбувань зразків полотна на спектрофотометрі, лабораторній фарбувальній машині та шафі з різними типами освітлення німецької компанії «Datacolor».

До слова, Рівненський Льонокомбінат – одне із найсучасніших підприємств текстильної промисловості в Україні. На  сьогоднішній  день  у виробничих процесах на підприємстві задіяні понад  300  працівників. Виробництво  тканини  здійснюється на  найсучаснішому  в  світі  обладнанні у сучасних та затишних цехах.

У  2008 році на базі Рівненського Льонокомбінату було засновано ТОВ  «Т-Стиль». Підприємство виготовляє  та  реалізовує  тканину різного  типу:  кулірка,  піке,  плюшева  тканина, інтерлок,  резинка  (рубчик  та  рібана),  двонитка,  тринитка.  У виробництві використовують бавовняну,  віскозну,  акрилову,  поліефірну  пряжі  та  їх  суміші, а  також  виготовляють  готовий  одяг  з  цієї  тканини.

Рівноправним партнером ТОВ «Т-Стиль» є Асоціація приватних підприємців «Едельвейс», що у м. Хмельницькому. Тут, в стінах двох фабрик- трикотажної та швейної, працюють понад 400 працівників. Трикотажне виробництво виготовляє верхній трикотаж (светри, туніки, сукні), як чоловічого так і жіночого асортименту на плосков’язальних машинах німецької компанії «Stoll». Швейна фабрика випускає широкий асортимент вітчизняної продукції: майки, футболки, джемпера, сукні та спідниці, жіночий та чоловічий спортивний одяг, одяг для дітей на швейних машинах від компаній «Juki» та «Rimoldi».

ТОВ «Т-Стиль» забезпечує виробництво якісної тканини для швейних виробництв на  ринку  України  у Хмельницькому,  Харкові,  Одесі. Минулого року розпочалося будівництво твердопаливної  котельні,  яка  дасть можливість знизити вартість енергоносіїв та собівартість виготовлення трикотажного полотна що, в свою чергу, підвищить конкурентоспроможність  товарів на світовому ринку.

Не дивлячись на те, що потужність виробництва становить 5 тонн полотна за добу, проте підприємство ТОВ «Т-Стиль» працює над розширенням власних виробничих потужностей. Цього року на підприємстві планується запуск наступного устаткування: 4 високопродуктивних круглов’язальних машини компанії «Mayer & Cie»; плосков`язальної напівжакардової машини для виготовлення комірців від японської фірми «Matsya», що дозволить запропонувати клієнтам всю необхідну фурнітуру; машин для виготовлення шаблонів португальської компанії «Acosgraf»; машини для інспектування сурового полотна, для покращення якості продукції вдвічі, від турецького виробника «Guven Celik»; машини для друку на тканині тубулярної форми від «Purde Makina»; машини для виготовлення аксесуарів (шнурівок та резинки) іспанського виробника «Construccione Metalurgicas Especiales S.A.».

Для підвищення ефективності роботи реалізація одягу здійснюється у власних магазинах з повним ассортиментом товарів з двох фабрик. Один магазин знаходиться на території «Т-Стиль» у м. Рівному, а інший працює в режимі онлайн та забезпечує інтернет покупки.

Завдяки візиту на Рівненський Льонокомбінат студенти ХНУ переконалися у можливості виготовлення високоякісної вітчизняної продукції, ознайомилися із можливостями формування доступних та демократичних цін для споживачів через впровадження у виробництво сучасних технологій, а також із перспективами успішної роботи на найбільшому в Україні текстильному виробництві.

Кафедра хімічної технології ХНУ