Підсумки VIII Міжнародної науково-практичної конференції KyivTex&Fashion у Київському національному університеті технологій і дизайну

17 жовтня 2024 року в Київському національному університеті технологій і дизайну відбулася VIII Міжнародна науково-практична конференція KyivTex&Fashion, яка традиційно збирає провідних науковців, дизайнерів, фахівців індустрії моди та текстилю з різних країн.

Серед учасників пленарного засідання були декан факультету технологій і дизайну Тетяна Іванішена та завідувачка кафедри індустрії моди в легкій промисловості Тетяна Надопта.

З привітальним словом до учасників конференції звернулися Іван ГРИЩЕНКО, ректор Київського національного університету технологій та дизайну, та Наталія ОСТАПЕНКО, декан факультету мистецтв і моди. Вони підкреслили важливість подібних заходів для розвитку модної індустрії в Україні та обміну досвідом. Іван Грищенко наголосив на ролі інновацій у сучасній освіті, а Наталія Остапенко зосередила увагу на необхідності підготовки конкурентоспроможних фахівців для усіх галузей легкої промисловості.

Доповіді фахівців на пленарному засіданні відкрили нові горизонти впровадження інновацій у текстильну та модну індустрію України, що в майбутньому сприятиме розвитку національного виробництва та підвищенню конкурентоспроможності на світовому ринку.

У своєму виступі декан Тетяна Іванішена підкреслила важливість плідної співпраці між Хмельницьким національним університетом та Київським національним університетом технологій і дизайну. Акцентувала увагу, що заклади освіти мають давні партнерські стосунки, обмінюються досвідом та співпрацюють у різних наукових та творчих проектах, зокрема, в рамках проєкту ERASMUS+ 3D4U («3D concepts for fashion education in Ukraine» / «3D концепції для освіти моди в Україні»). Адже, цей проєкт є важливим етапом у впровадженні новітніх технологій в освітній процес та розвитк фешн-індустрії в Україні.

Завідувачка кафедри Тетяна Надопта підкреслила, що спільна взаємодія відкриває нові можливості для студентів обох університету, а налагодження внутрішньої мобільності сприятиме підготовці висококваліфікованих кадрів, здатних адаптуватися до швидких змін у модній індустрії.

Учасники секційних засідань ознайомилися з доповідями фахівців індустрії моди, текстилю та технологій. Конференція стала платформою для обговорення актуальних проблем галузі, впровадження інноваційних технологій та розвитку співпраці між державними, приватними та освітніми інституціями.Також в рамках секційного засідання Тетяна Надопта відвідала виробництво ТМ “Барва”, першої фабрики українських ниток.

Висловлюємо щиру подяку організаторам VІІI Міжнародної науково-практичної конференції текстильних та фешн-технологій “KyivTex&Fashion” за високий рівень організації та можливість участі у такому важливому заході. Сподіваємось на продовження тісної співпраці та нові можливості для спільного розвитку в майбутньому.

Інформація факультету технологій і дизайну