Підсумки роботи Наукового товариства студентів та молодих вчених Хмельницького національного університету в 2022–2023 навчальному році

28 червня 2023 року проведено підсумкове засідання Наукового товариства студентів та молодих вчених ХНУ (НТСМВ).

Під час засідання голова НТСМВ ХНУ, професор Ольга Параска, представила здобутки молодих науковців Хмельниччини та діяльність товариства у 2022–2023 навчальному році. Зокрема, подано 2 проєкти на конкурс наукових робіт і науково-технічних (експериментальних розробок) молодих вчених, одержано 3 стипендії КМУ для молодих вчених, подано заявки та одержано премію ОДА для молодих вчених, подано заявку на здобуття премії Верховної Ради України молодим ученим. Представлено результати наукових досліджень молодих вчених на Виставці наукових досягнень ХНУ. Студенти, магістри, аспіранти залучені до виконання досліджень за держбюджетними тематиками. Консультування та координація студентів і аспірантів щодо участі в наукових заходах, проведення наукових досліджень, публікацій результатів. У рамках популяризації наукової діяльності, проведено профільні Всеукраїнські олімпіади, здійснюється співпраця з Малою академією наук України. Постійно проводиться робота щодо популяризації та залучення до наукової діяльності молодих вчених.

Голова СКБ факультету технологій та дизайну, доцент Тетяна Надопта, розповіла про поточні заходи та заплановані конкурси для молодих науковців у 2023–2024 навчальному році. Також окреслила напрями співпраці з радою молодих учених при МОН України, грантову та стартап-діяльність НТМСВ ХНУ.

Керівники факультетів НТСМВ ХНУ обговорили особливості роботи товариства, подали пропозиції для реалізації та покращення наукової роботи серед молоді.

Проректор з наукової роботи ХНУ, професор Олег Синюк, подякував креативним науковцям за успішні проєкти та ідеї, а також підкреслив важливість розвитку наукової діяльності в даний час і для повоєнного відновлення України.

Приємністю для науковців ХНУ була презентація науково-популярного видання «The Herald of Serhiy Winogradsky Club» від голови клубу ім. Сергія Виноградського (соціальний проєкт громадської спілки Up To Future) Петра Кривого. Видання присвячено відновленню науково-культурної спадщини видатного українського мікробіолога С. Виноградського. У збірнику опубліковано статті сучасних вчених мікробіологів, біохіміків, істориків, краєзнавців, вперше перекладено оригінальні статті С. Виноградського українською мовою. Слід зазначити, що у збірнику представлено слова солідарності та підтримки для українських науковців від нобелівських лауреатів, провідних вчених світової академічної спільноти. Всі охочі можуть детальніше ознайомитися з дарчими примірниками «The Herald of Serhiy Winogradsky Club» у Науковій бібліотеці Хмельницького національного університету.

Символічно, що саме в День Конституції України, молоді науковці говорили про важливість інтелектуального розвитку нації, як основного елементу для стабільного і прогресивного суспільства, що сприяє розумовому розвитку, підвищенню рівня освіти, наукового прогресу та економічного зростання держави в цілому.

Наукове товариство студентів та молодих вчених ХНУ