ПЕРЕМАГАЄ МОЛОДЬ

12 листопада 2020 року викладачі кафедр української філології та слов’янської філології серед студентів, які вивчають курс сучасної української мови, провели перший етап Всеукраїнської олімпіади. Зважаючи на поширення коронавірусу, захід відбувся в дистанційному режимі, тому всі завдання були практичного характеру, хоч і стосувалися різних галузей україністики – фонетики, лексикології, морфеміки, словотвору, морфології і синтаксису. Це унеможливило переписування з підручників теоретичного матеріалу, оскільки для виконання вказаних форм роботи необхідно володіти певним рівнем знань і умінь, а не шукати відповіді на різних сайтах.

Щоб зрівняти можливості студентів різних спеціальностей, які мають неоднакову кількість годин на вивчення курсу, усіх учасників олімпіади поділили на дві групи: українські філологи та польські й англійські. Безперечно, журі олімпіади в складі Гавриш М. М., Терещенко Л. В., Торчинської Н. М. і Торчинського М. М. при укладанні завдань намагалося врахувати специфіку спеціальностей.

На початку заходу голова журі Торчинський М. М. привітав студентів із Днем української писемності і мови, який відбувся нещодавно, розповів про алгоритм дій, якого потрібно було дотримуватися під час виконання завдань і пересилання членам журі відповідей, і запевнив учасників в об’єктивності підведення підсумків.

Як не дивно, після перевірки з’ясувалося, що переможцями і призерами олімпіади стали студенти молодших курсів. Зокрема, серед українських філологів – це Гладка Софія (СОУ-20-1), Дроняк Лариса (СОУ-20-1) і Гладка Дарина (СОУ-19-1), яких готувала викладачка Торчинська Н. М., а серед англійських і польських – Кичак Діана (СОА-20-1), Сівко Аліна (ФПА-20-1) і Гнапінська Діана (СОА-20-1), вихованці Гавриш М. М.

Кафедри регулярно проводять олімпіади й конкурси наприкінці жовтня – на початку листопада (цього року їх було п’ять), адже, по-перше, другий етап окремих із них відбувається до Нового року (наприклад, Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка – 28 листопада, а Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика – 12 грудня), по-друге, є час підготувати переможців до всеукраїнських змагань. Мабуть, саме тому ми маємо за останні десять років понад 30 переможців і призерів регіональних, всеукраїнських і міжнародних олімпіад і конкурсів.

Привітаємо цьогорічних «іменинників» і побажаємо їм нових здобутків на науковій і життєвій ниві!

Інформація кафедр української філології та слов’янської філології

16.11.2020