14-15 лютого у Хмельницькому відбулася XXIII Регіональна олімпіада з польської мови і літератури.
Організатором олімпіади була старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету, голова Хмельницького відділу Спілки поляків України та голова об’єднання учителів польської мови у Хмельницькому Юлія Серкова.
До виконання конкурсних завдань приступили учні загальноосвітніх шкіл, які вивчали польську мову і літературу як у загальноосвітніх навчальних закладах, суботніх школах, так і на мовних курсах. В олімпіаді взяли участь 23 учні з Хмельницького, Житомира, Бердичева, Шепетівки, Старокостянтинова, Шаровечки, Городка, Нетішина, а також інших місцевостей, які належать до Вінницького консульського округу. Головою комісії був відомий полоніст, автор багатьох підручників з навчання польської мови як іноземної, кандидат філологічних наук Єжи Ковалєвскі. Членами журі були також: кандидат теологічних наук, старший викладач кафедри слов’янської філології ХНУ Ірина Сашко та магістр філології польської Катерина Підгаєцька.
Олімпіаду відкрив генеральний консул Республіка Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек, а також керівник відділу співпраці з поляками в Україні, консул Кшиштоф Росіньскі разом з дружиною. На відкритті були також присутні кореспонденти польського національного телебачення.
Консули відкрили запечатані конверти з завданнями та побажали всім удачі. Удача конкурсантам була дійсно потрібною, адже переможець усіх етапів олімпіади (всеукраїнської у Києві та міжнародної у Варшаві) отримає можливість навчатися на стипендії у Варшавському університеті.
Перша (письмова) частина олімпіади складалася з трьох частин: аудіювання, відкритого граматичного тесту та твору. Наступного дня відбулася частина усна. Під час індивідуальної розмови з комісією учні мали можливість продемонструвати свої знання з польської літератури, а зокрема показати свої вміння глибокого аналізу польської поезії і критично оцінювати літературні твори.
До наступного етапу, тобто всеукраїнської олімпіади, пройшли 12 учнів, з яких перше місце розділили між собою представник Хмельницького та Житомира.
Старший викладач кафедри слов’янської філології Ірина Сашко