7 березня 2024 року представники професорсько-викладацького та студентського складів Хмельницького національного університету: декан факультету технологій і дизайну, кандидат технічних наук, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії Тетяна Іванішена; студентка ОП «Хімічні технології та інженерія» Зоряна Черешня; завідувач кафедри екології та біологічної освіти, доктор сільськогосподарських наук, професор Наталія Міронова і доцент кафедри екології та біологічної освіти, кандидат педагогічних наук Сергій Скрипник відвідали Житомирський сміттєпереробний завод (перший в Україні з точки зору саме ПЕРЕРОБКИ).
Приємно те, що зустріч відбулася завдяки запрошенню випускника ОП «Хімічні технології та інженерія» 2022 року Юрія Панасюка – головного технолога виробництва.
У 2021 році у Житомирі розпочали будівництво сміттєпереробного заводу. За рік вдалося збудувати приміщення, а далі чекали на обладнання і вже у 2024 році в експериментальному режимі запрацював сміттєпереробний завод, побудований та оснащений за гроші приватного інвестора. На підприємстві відходи очищають, сортують та переробляють на біопаливо, а до кінця року планують розширити виробничі потужності.
Під час зустрічі керуючий партнер ТОВ «МС Соціальний Проект» Євген Барах, головний інженер підприємства Павло Фурман і головний технолог Юрій Панасюк провели екскурсію та ознайомили з технологічним процесом роботи заводу, основними стадіями переробки, характеристиками продукції, а саме: альтернативного RDF-палива (заміщення вугілля та вугільного шламу) і рекультиваційного компосту, який може використовуватися для виконання робіт з прошарування під час рекультивації існуючих сміттєвих полігонів.
Технологія переробки передбачає, що змішане сміття висипають та за допомогою навантажувача перекидають у бункер, а звідти – сортування, де його розділяють на органіку та тверді побутові відходи, непридатні для використання. Після цього на сортувальній лінії для подальшої переробки відсортовується 10 видів якісної вторинної сировини, які переробляються. Це ПЕТ-пляшка, склобій, окремо поліетиленові плівки високого тиску та стрейч-плівки, алюмінієві бляшанки, а також пластик двох видів: міксований та чистий поліпропілен. Далі все потрапляє на очищення та переробку. У підсумку переробляють тільки відібрану вторинну сировину. Кінцевий продукт виробництва – RDF-паливо вже закуповують Кам’янець-Подільський, Івано-Франківський та Здолбунівський цементні заводи.
Зі слів керівника заводу в будівництво та оснащення підприємства у Житомирі вклали загалом 12 мільйонів євро інвестицій. Обговорили перспективи подальшого розвитку виробництва. Слід зазначити, що основна частина обладнання, встановленого на підприємстві, вітчизняного виробництва і саме воно забезпечує необхідну якість продуктів переробки.
Кафедра хімії та хімічної інженерії