Обговорення освітніх програм зі стейкхолдерами є важливим етапом для забезпечення їхньої якості, актуальності та відповідності сучасним викликам. 14 листопада 2024 року відбувся міжкафедральний круглий стіл зі стейкхолдерами на факультеті технологій і дизайну. На круглому столі були присутні представники академічної спільноти, роботодавців, випускників, здобувачів вищої освіти.
На початку круглого столу декан факультету технологій і дизайну, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії Тетяна Іванішена привітала учасників та представила ключові аспекти обговорення освітніх програм «Хімічні технології та інженерія» бакалаврського та магістерського рівня.
Завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії, професор Ольга Параска презентувала особливості освітніх програм за якими здійснюється підготовка фахівців та проінформувала стейкхолдерів про впроваджені зміни та адаптацію освітніх програм до сучасних вимог.
Під час круглого столу обговорювали питання щодо врахування потреб здобувачів вищої освіти та академічної спільноти, узгодження компетентностей випускників із запитами ринку праці; збору зворотного зв’язку для вдосконалення освітніх програм.
В обговоренні освітніх програм «Хімічні технології та інженерія» брали участь Наталія Сологуб – начальник відділу організаційно-аналітичної діяльності, документування та контролю, взаємодії з громадськістю та ЗМІ Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області; Анжела Литвин – провідний інженер з нової техніки Красилівського агрегатного заводу; Юлія Бєляєва – менеджер з персоналу ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «2К»; Олександр Рак – інженер технолог, Микола Саєнко – головний енергетик, Назарій Сіверський Назарій – інженер з метрології Старокостянтинівського олійно-екстракційного заводу; Катерина Бриндак – головний технолог компанії «Гіпаніс»; Олександр Студенець – завідувач хіміко-токсикологічного відділу ЦЛД «Еталон»; здобувачі вищої освіти Анастасія Мельник, Валентин Костенко, Іванна Підганюк, Марина Краєвська, Зоряна Черешня.
У результати круглого столу роботодавці висловили рекомендації, які навички потрібні випускникам для працевлаштування, професійного становлення. Особливу увагу приділено практичній підготовці фахівців, прикладного спрямування курсових проєктів та кваліфікаційних робіт. Здобувачі вищої освіти акцентували увагу на інтеграції сучасних методик, соціально важливих компетенцій в освітньому процесі, набуття професійних, соціальних, цифрових навичок тощо.
Аналіз рекомендацій стейкхолдерів буде детально розглянуто та обговорено на засіданні кафедри хімії та хімічної інженерії з метою врахування пріоритетів зацікавлених сторін, конструктивних пропозицій для вдосконалення освітніх програм, забезпечення їх відповідності сучасним освітнім і професійним стандартам.
Обговорення освітніх програм «Хімічні технології та інженерія (бакалавр, магістр) зі стейкхолдерами є важливим етапом при вдосконаленні освітніх програм, що допомагає забезпечити взаємозв’язок між освітою та ринком праці, підвищуючи конкурентоспроможність випускників.
Кафедра хімії та хімічної інженерії