НОВІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ СПІВПРАЦІ УНІВЕРСИТЕТУ В ГАЛУЗІ ІТ

В рамках діяльності «Спільної лабораторії інформаційних технологій в галузі CAD/CAM/CAE – систем» між Хмельницьким національним університетом та фірмою AMCBridge (http://amcbridge.com.ua/) з метою поглиблення науково-технічного та навчально-методичного співробітництва в області підготовки висококваліфікованих фахівців в Хмельницькому національному університеті розроблено та впроваджено в навчальний процес курси, направлені на підготовку фахівців з забезпечення якості та тестування програмних продуктів.

За сприяння керівництва факультетів курси впроваджено для підготовки студентів факультету програмування та комп’ютерних і телекомуні-каційних систем та факультету інженерної механіки. Курс «Основи програмної інженерії та тестування програмного забезпечення» вивчають студенти напрямку «Комп’ютерні науки», а курс «Якість програмного забезпечення та тестування CAD/CAM/CAE систем» освоюють студенти напрямків «Електромеханіка» та «Машинобудування».

Разом з провідними фахівцями AMC Bridge та за безпосередньою участю директора департаменту QA Сергія Калашникова було розроблено плани та робочі програми для викладання вказаних дисциплін. Проведено значний обсяг роботи з підготовки навчально-методичних матеріалів для вказаних курсів разом з директором департаменту QA AMC Bridge Калашниковим С., враховуючи його неоцінений досвід практичної роботи по забезпеченню якості програмного забезпечення однієї з провідних фірм, яка займається проектуванням та розробкою програмного забезпечення в таких областях як САПР та комп’ютерне моделювання (SolidWorks, AutoCAD, Inventor, Onshape), сис-тем електронного документообігу (SW EPDM, PDMWorksWorkgroup, Windchill), систем високопродуктивних та паралельних обчислень (MicrosoftCloudNumerics, Star-P ). Окрім того, до викладання дисциплін по забезпеченню якості та тестування програмногозабезпечення заплановано та погоджено залучення провідних фахівців в галузі QAфірми AMCBridge.

Позитивна співпраця з фірмами-розробниками програмного забезпе-чення та з їх провідними фахівцями принесе неоцінений практичний та тео-ретичний досвід нашим студентам, дозволить підняти рівень підготовки фахівців не тільки комп’ютерного спрямування, а й студентів інших напрямків підготовки, зокрема студентів факультету інженерної механіки, та дозволить нашим студентам стати більш конкурентноздатними та пристосованими до потреб ринку праці.

Інформація кафедри комп’ютерних наук та
інформаційних технологій