Наукове стажування у Карловому університеті (м. Прага)

З 8 по 28 липня 2017 року науковий співробітник науково-дослідної частини Хмельницького національного університету Курій Лілія Олександрівна пройшла наукове стажування у Карловому університеті (м. Прага, Чеська Республіка). Основною метою програми стажування було опанування нових підходів до дослідження економічних і суспільно-політичних процесів у світі.

Навчання відбувалось на Факультеті суспільних наук Карлового університету в рамках програми Американського інституту політичних та економічних систем (American Institute on Economic and Political Systems).

Лекції та практичні заняття проводились американськими та словацькими професорами:

Др. Майклом Колінзом (Джоржтаунський університет (США)) – Основи суспільного блага.

Др. Ібрагімом Аль-Мараші (Каліфорнійський державний університет (США)) – Конфлікт-менеджмент.

Др. Др. Іваном Міклошем (радник Міністра фінансів України) – Перехідні економіки.

Др. Павелом Демешем (колишній Міністр закордонних справ Чехословакії) – Перехідні економіки.

Др. Джошуа Мітчелом (Джоржтаунський університет (США)) – Політична філософія.

Др. Адамом Мартіним (Техаський технічний університет (США)) – Політична економіка.

За результатами проходження стажування здано 4 іспити з: конфлікт-менеджменту, політичної економіки, політичної філософії та основ суспільного блага.

Наукове стажування було надзвичайно інформативним та ефективним як з науково-теоретичної, так і практичної точки зору, оскільки дало можливість долучитись до світової наукової думки щодо вирішення соціально-економічних проблем на глобальному та національному рівнях.

Результати стажування будуть використані у науковій діяльності університету при підготовці наукових статей і монографій в ході виконання держбюджетних та госпдоговірних тем економічного та соціально-економічного спрямування.

Курій Л.О.,
Науково-дослідна частина Хмельницького національного університету