3-7 квітня 2014 року науковці Хмельницького національного університету взяли участь у роботі міжнародного науково-промислового конгресу UTIB VI International R&D Brokerage Event in Textile and Clothing Sector, що проходив у м. Бурса (Турецька Республіка). Проектні пропозиції ХНУ на заході представила доцент кафедри хімічної технології Ольга Параска.
Організаторами міжнародного науково-промислового конгресу UTIB VI International R&D Brokerage Event in Textile and Clothing Sector виступили: Uludag Textile Exporters Association (UTIB), Bursa Textile and Clothing R&D Center (BUTEKOM), Bursa Chamber of Commerce and Industry (BTSO), Bursa Eskişehir Bilecik Development Agency (BEBKA), TUBITAK TEYDEB. Міжнародний науково-промисловий конгрес є визначною подією у сфері досліджень та інновацій у текстильній та швейній промисловості та викликає неабиякий інтерес як у науковців так і у виробників. Щороку збільшується кількість учасників заходу та зростає якість представлених проектних пропозицій. Так, лише у 2014 році у роботі конгресу взяли участь понад 15000 експортерів, промисловців, науковців та дослідників.
Головна ідея конгресу полягає в об’єднанні та створенні інтерфейсу між дослідниками з провідних світових науково-дослідницьких центрів та виробниками текстильної та швейної промисловості, з метою впровадження у виробництво високотехнологічної та інноваційної продукції.
В рамках заходу проектні пропозиції були представлені у вигляді постерних презентацій за наступними секціями: домашній текстиль, текстиль для будівництва, захисний та військовий текстиль, функціональний одяг та текстиль.
Від Хмельницького національного університету на UTIB VI International R&D Brokerage Event in Textile and Clothing Sector було представлено 2 проектні пропозиції: «Розробка високо- та низькопінних композицій для технологічних процесів обробки текстильних матеріалів» (автори: доцент кафедри хімічної технології Ольга Параска, професор кафедри хімії Світлана Карван, аспірант кафедри хімічної технології Тетяна Рак) та «Високоефективні антистатичні композиції для текстилю на основі ПЕГ» (автори: доцент кафедри хімічної технології Алла Ганзюк, професор кафедри хімії Світлана Карван, доцент кафедри хімічної технології Ольга Параска).
Під час конгресу було обговорено можливості реалізації представлених проектів у виробничих умовах та перспективи участі науковців Хмельницького національного університету у спільних науково-дослідних проектах та інформаційно-просвітницьких програмах.
Представлення наукових розробок на подібних заходах відкриває перед університетом багато нових можливостей, дозволяє дізнаватись про останні зміни в текстильній галузі, сприяє розвитку інноваційного виробництва та розробці нових методів зниження витрат, дає змогу використовувати новітні технології у виробництві та навчанні.
Відділ міжнародних зв’язків
та зв’язків з громадськістю ХНУ