Наш освітній проєкт змін відібрано на участь в BUP Teachers’ Course від Програми «Балтійський Університет»

Зовсім нещодавно у ХНУ за менторства проректорки з НПР Катерини СКИБИ завершилося підписання договору з Уппсальським університетом (Uppsala University) про співпрацю в рамках Програми «Балтійський Університет» (Baltic University Program) /https://bup.fi/. Програма налічує близько 90 університетів у всьому регіоні Балтійського моря і координується Уппсальським університетом (Швеція).

Уже сьогодні один із освітніх проєктів наших викладачів було відібрано до розробки та модифікації в рамках BUP Teachers’ Course: Education for Sustainable Development in Higher Education /https://iro.khmnu.edu.ua/event/1772//. Курс фокусується на реалізації Цілей сталого розвитку у методах навчання у вищій освіті. Учасники зможуть краще інтегрувати Цілі сталого розвитку ООН у власні практичні викладання, курси та навчальні програми. Особливий акцент робиться на зміцненні цілей №4 «Якісна освіта», №12 «Відповідальне споживання та виробництво» та №13 «Дії щодо зміни клімату». Курс включає в себе факти з питань сталого розвитку, з акцентом на методології навчання, включаючи електронне навчання, навчання рівних і роботу з індивідуальним проєктом.

Так з 70 поданих заявок було акцептовано 30, серед яких проєкт змін професорки кафедри міжнародних економічних відносин Ілони Думанської під назвою: Summer School of Sustainable Development by 3E: EDUCATION-ECONOMY-ECOLOGY, який спрямований на досягнення сталих цілей розвитку ООН через освіту. Проблематика та фокус запропонованого авторкою проєкту змін:

«Освіта, яка лише сприяє економічному зростанню, може призвести до збільшення нестійких моделей споживання. Освіта для сталого розвитку надає можливість приймати обґрунтовані рішення та відповідальні дії для забезпечення екологічної цілісності, економічної життєздатності та справедливого суспільства для нинішніх і майбутніх поколінь. Усі навчальні заклади повинні вважати своїм обов’язком інтенсивно займатися питаннями сталого розвитку, сприяти розвитку компетентності у сфері сталого розвитку суспільства та розробляти конкретні навчальні програми, одним із варіантів яких є організація літніх шкіл для студентів з проблем дослідження сталого розвитку суспільства на основі глобальних цілей ООН…  / витяг з проєкту. Intoduction/”

Варто відзначити, що ідея проєкту виникла в професорки Ілони Думанської з попередньої участі в якості запрошеного лектора в 19-й Міжнародній літній школі EkSoc 2023 на факультеті економіки та соціології Університету Лодзі (Польща) «Екологічні аспекти глобального соціально-економічного розвитку», яка відбувалась у червні-липні 2023 р. Отриманий досвід було бажання імплементувати й на базі нашого університету. Але виконання такого проєкту потребує належних знань і компетентностей, які беззаперечно будуть отримані в рамках BUP Teachers’ Course.

Лекція Ілони Думанської  на тему «Environmental consequences of war for economic development. Case Ukraine» в рамках модуля «Сталий розвиток» у літінй школі  Університету Лодзі (Польща)

Завдяки підписаному договору між ХНУ та Уппсальським університетом (Uppsala University) участь у курсах є безкоштовною. Загальна тривалість курсу BUP Teachers’ Course: вересень 2023–березень 2024, який передбачає два майстер-класи у вигляді оплачуваних поїздок: 27–29.09.2023, Ризький технічний університет, Латвія та лютий/березень 2024 (час і місце будуть визначені під час першого семінару).

Курс складатиметься з п’яти циклів. Основним результатом курсу буде планування та реалізація проєкту Change. Усі учасники матимуть підтримку критичного друга та експертні оцінки через електронну платформу Moodle та під час семінарів. Повне проходження курсу забезпечить  отримання диплома/сертифіката, що відповідає 5 ECTS від Lifelong Learning Center of Abo Academic University, Фінляндія.

/За інформацію кафедри міжнародних економічних відносин/